Kiderült, hogyan moshatott tisztára egymillió eurót Magyarország belga „barátja”
Didier Reynderst akár öt év szabadságvesztésre is ítélhetik.
Név nélkül nyilatkoztak egyes brüsszeli fideszesek arról, hogyan reagált az Európai Néppárt a lex CEU-ra és a Brüsszel-ellenes nemzeti konzultációra. A nyilatkozók szerint formálódik a Fideszt kizárni akarók csoportja a luxemburgiak, svédek és hollandok vezetésével, és ugyan nagy a lárma a lex CEU kapcsán, de az igazi botrány a civil-törvény elfogadása után jöhet.
„A helyzet olyannyira cseppfolyós, mint soha eddig, minden bizonytalan” – nyilatkozták név nélkül a megkérdezett Fideszes EP-képviselők a riportot készítő ATV-nek.
Van olyan képviselő, aki érzi a magyar-ellenes „áramlatot” a Néppárti frakcióban, szerinte ugyanis Frank Engel, luxemburgi EP-képviselő a múlt heti parázs frakcióvita után valószínűleg nem magánvéleményt mondott, amikor kijelentette: „a Fidesz nem közénk való”.
A megkérdezett szerint most a Fideszt kizárni akarók - luxemburgiak, svédek, hollandok - gyorsan cselekednének, attól tartva, hogy „Orbán Viktor pimaszsága” szokás szerint győzni fog a Brüsszellel való egyeztetési folyamat végén. A lex CEU körül jelenleg „nagy a lárma”, de nem ez jelenti a fő gondot a kormány számára, ugyanis „Soros Györgyről senki sem beszél itt.” – idézi az ATV brüsszeli forrásait.
Annál nagyobb port kavart viszont az „Állítsuk meg Brüsszelt!” hangoztató plakátkampány és az ahhoz kapcsolódó nemzeti konzultáció, főleg, hogy előzetesen még a fideszes EP-képviselők sem értesültek erről a kampányról.
Az egyik ATV-nek nyilatkozó képviselő szerint az igazi „atombomba” a civil szervezetekről szóló jogszabály megszavazása lehet, mert az amerikai és német érdekeket is sérthet. Főleg annak fényében problémás ez, hogy Orbán Viktor maga is aláírta a civil szervezetek helyzetéről is szólós Európai Biztonsági Chartát, így az Európai Bizottság kezébe komoly fegyvert adna.
A források elmondása szerint nem valószínű, hogy kizárnák az Európai Néppártból a Fideszt, ugyanis Merkel nem akar lépni a kérdésben, főleg, hogy például a görög, a francia, a spanyol és az olasz delegációk egyáltalán nem ellenségesek velük szemben, és a Fidesz tartja a néppárti frakciófegyelmet.