Kövér László: az Európai Unió a háború, a diktatúra és az elszegényedés valóságává kezd válni

Hétfő délelőtt rendezték meg az EU parlamenti elnökeinek konferenciáját az Országházban.

Az amerikai elnökválasztással egy időben tartott voksoláson az kaliforniai és massachusettsi állampolgárok megszavazták a marihuána fogyasztásának legalizálását. Floridában és két kisebb államban csupán a marihuána orvosi-gyógyító célokra történő használatába egyeztek bele.
Az egyes szövetségi államokban népszavazásra bocsátott kérdések jó részét megszavazták az amerikai elnökválasztással egy időben tartott voksoláson. Kedden nemcsak az elnök személyéről, a képviselőház újraválasztásáról és a szenátus egyharmadának megújításáról döntöttek az amerikaiak, hanem a választásoktól független javaslatokról is. Az egyes szövetségi államokban mintegy 160 kérdést bocsátottak népszavazásra.
Arizonában, Coloradóban, Maine-ben és az északnyugati Washington államban megszavazták a minimálbér emelését, Kaliforniában és Massachusettsben beleegyeztek a marihuána fogyasztásának legalizálásába, míg Floridában és két kisebb államban csupán a marihuána orvosi-gyógyító célokra történő használatát szavazták meg.
Coloradóban elutasították az állami egészségbiztosító létrehozását, Nevadában megszavazták, hogy az egyetlen és monopolhelyzetben lévő állami áramszolgáltató mellett lehessen több áramszolgáltató is, s maguk a lakosok is állíthassanak elő szélenergiából vagy napelemekkel saját áramot. Missouriban – az Egyesült Államokban elsőként –népszavazást tartottak arról, hogy megtiltsák-e forgalmi adók kivetését bizonyos szolgáltatásokra, köztük az autójavításra vagy a hajvágásra. A megkérdezett polgárok megszavazták az adókivetés tiltását.
(MTI)