Drámai beismerés: elszabadult a pokol Nagy-Britanniában, az ország teljesen kiszolgáltatottá vált
Az új törvénymódosításban bízik a brit miniszterelnök.
A brit Brexit-népszavazás után a spanyol külügyminiszter közölte: Spanyolország is kiterjesztené szuverenitását Gibraltárra. A népszavazáson Gibraltár választói elképesztő, 96 százalékos többségben az EU-ban való maradásra szavaztak.
A csütörtöki Brexit-népszavazáson a britek többsége úgy döntött: Nagy-Britannia hagyja el az Európai Uniót. Ennek hatására már a többségében az EU-ban maradás mellett szavazó Skóciában és Észak-Írországban is megszólaltak a függetlenséget és elszakadást pártolók, de most Spanyolország is bejelentkezett a több évszázados vitákat okozó Gibraltárért.
A Földközi-tenger és az Atlanti-óceán találkozásánál fekvő félsziget 1713 óta tartozik Nagy-Britanniához, de Spanyolország időről időre bejelentette Gibraltárral kapcsolatos igényeit.
A Brexit-népszavazás másnapján, pénteken délelőtt Jose Manuel Garcia-Margallo spanyol külügyminiszter a Reuters tudósítása szerint azt közölte: a Brexit-döntés régóta nem látott új lehetőségeket jelent Gibraltár ügyében. Madrid szerint Spanyolországnak Nagy-Britanniával közösen kellene szuverenitást gyakorolnia Gibraltár fölött. A külügyminiszter azt várja, hogy hamarosan újra a spanyol zászló lobogjon Gibraltár szikláján.
Gibraltár kormányzata nem kommentálta a Brexit-döntést. A népszavazáson Gibraltár választói elképesztő, 96 százalékos többségben az EU-ban való maradásra szavaztak.