Szigetelőszalaggal a falra ragasztottak egy banánt: hatmillió dollárért azonnal lecsapott rá egy „műgyűjtő”
Újra kitett magáért a világhírű olasz művész.
A közel-keleti térségben 1991 óta először szállnak fel amerikai B-52 Stratofortress típusú stratégiai nehézbombázók, amelyeket az Egyesült Államok Katarba telepített az Iszlám Állam elleni harc részeként. A nehézbombázók stratégiai támadásokat és tengeri hadműveleteket fognak végrehajtani.
B-52 Stratofortress típusú stratégiai nehézbombázókat telepített szombaton Katarba az Amerikai Egyesült Államok az Iszlám Állam terrorszervezet elleni harc részeként. Az 1991-es Öböl-háború óta először szállnak majd fel amerikai B52-esek a közel-keleti térségben. Utoljára harci bevetésen 2006-ban alkalmazott az Egyesült Államok B52-eseket az afganisztáni háborúban, majd 2015-ben egy jordániai, amerikai irányítású hadgyakorlaton vettek részt ilyen gépek.
Katar az Egyesült Államok egyik szoros szövetségese a térségben. A Dohától délnyugatra fekvő al-Udeid légitámaszpont 2003 óta az amerikaiak rendelkezésére áll. Ide érkeztek a nyolc hajtóműves B-52 Stratofortress interkontinentális nehézbombázók. Chris Karns alezredes, a központi főparancsnokság szóvivője azonban biztonsági okokra hivatkozva nem közölte, hogy pontosan hány repülőt küldtek Katarba.
Charles Brown altábornagy, a légierő központi főparancsnokságának parancsnoka ugyanakkor nyilatkozatában kiemelte: a B52-esek bevetése is jelzi az amerikai elszántságot az Iszlám Állam elleni küzdelemben. Az altábornagy szerint a B52-esek képesek lesznek stratégiai támadásokra és tengeri hadműveletekre is. Nem hajtanak végre szőnyegbombázásokat, mert az amerikai erők – Brown megfogalmazásában – „minimalizálni akarják a civil áldozatok számát”.