Várhatóan megtartja eddigi zászlóját Új-Zéland

2016. március 24. 13:05

Az előzetes eredmények alapján megtartja 1902 óta használt lobogóját Új-Zéland. A több hetes népszavazás eddigi állása alapján a régi zászlóra a szavazók 56,6 százaléka voksolt. A szavazáson az ország több mint kétharmada vett részt.

2016. március 24. 13:05

Az előzetes eredmények szerint Új-Zéland megtartja régi zászlaját – írja az MTI-re hivatkozva az mno.hu. Az ügyben tartott népszavazáson a szavazásra jogosultak 56,6 százaléka voksolt a brit zászlót magában foglaló, 1902 óta az országot jelképező lobogó mellett, míg a több mint tízezer pályamű közül kiválasztott új változatra a szavazók 43,4 adta le a voksát. Az új lobogón fekete és kék alapon látható egy ezüst színű páfrány és a régi zászlóból már ismert négy darab piros Dél csillaga.

A népszavazás előkészületei 16 hónappal ezelőtt kezdődtek, voksolni idén március 3-ától március 24-ig lehetett levélben, és az egész procedúra 26 millió új-zélandi dollárba, 4,87 milliárd forintba került.

A szavazáson 2,1 millió ember adta le a voksát, ami 67,3 százalékos részvételi arányt jelent. Még vannak olyan voksok, amelyeket nem vettek figyelembe, de ezek várhatóan nem változtatnak a végleges eredményen, amelyet március 30-án hirdetnek ki. A régi zászló alternatívájának kiválasztására kiírt népszavazáson annak idején a voksolásra jogosultak 49 százaléka vett részt.

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mich
2016. március 24. 18:39
Elég lett volna kivenni a brit jelvényt... ...de biztos' valami "művészt" bíztak meg - akinek persze fontos volt, hogy valami "egyénit" alkosson...
még fokozza
2016. március 24. 18:28
„Rákosi Mátyás pártfőtitkár megbízta Illyés Gyulát és Kodály Zoltánt egy másik, „szocialista” himnusz megalkotásával, amely szerinte a címerhez hasonlóan, változtatásra szorult. Kodály Zoltán válasza erre annyi volt: Minek új? Jó nekünk a régi himnusz.” A képet nézve ha kimossák a régit ragyogóbb lesz mint az új.
Burmin
2016. március 24. 16:32
Én kifejezetten örülök hogy a régi mellett döntöttek. A maiakat nem emlékezteti a gyarmati múltra sőt inkább összekötő kapocs távoli Nagy- Britannia és Új-Zéland közt.Jól döntöttek. A többi zászló olyan csinált. Ez a véleményem a koszovói és a boszniai zászlóról is...
Riwen
2016. március 24. 14:31
Jó döntés; angolszász kultúrájú ország, a Union Jack ezt szimbolizálja a zászlóban. A gyarmati uralom és az imperializmus miatt síró-rívó fideszes komcsik meg szerencsére nem szavazhattak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!