Innováció terén az oroszok leelőzték az ukránokat, és a Nyugat nagy részét
Kié az első huzalos drón? Amerikai? Nem, orosz, semmi sem tudja zavarni. Kié a Lancet? Orosz.
Kim Dzsong Un, Észak-Korea diktátora újabb ballisztikus rakétát küldött a Japán tengerbe. Dél-Korea szerint a rakéta kilövés erőfitogtatás az amerikai-dél-koreai hadgyakorlatra válaszul, tudósít az Euronews.
Az észak-koreai diktátor, Kim Dzsong Un újabb ballisztikus rakéta kilövését rendelte el, amely a Japán-tengerben landolt. Dél-Korea szerint ez a rakétakilövés erőfitogtatás, amely választ jelent a korábbi USA-Dél-Korea közös hadgyakorlatra.
Peking: Tartsa magát Észak-Korea az ENSZ BT határozatához!
Peking pénteken arra szólította fel Észak-Koreát, hogy tartsa magát az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) határozatához, miután a kommunista állam két közepes hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki a Japán-tenger irányába. Lu Kang külügyi szóvivő egyúttal „minden érintett felet” önmérsékletre szólított fel. Sajtóértesülések szerint az egyik rakéta körülbelül 800 kilométer után zuhant a vízbe, míg a másik valószínűleg már a levegőben felrobbant. A ballisztikus rakétákkal végrehajtott kísérlet ellentétes az Észak-Koreát szankcionáló ENSZ BT-határozatokkal.
Az amerikai Fehér Ház nemrégiben további büntetőintézkedéseket foganatosított Phenjan ellen. A feszültség azt követően fokozódott a Koreai-félszigeten, hogy Észak-Korea január elején újabb nukleáris kísérletet hajtott végre, majd egy hónappal később műholdat lőtt fel ballisztikus rakétával, megsértve a BT korábbi határozatait.
A phenjani vezetést a szankciók mellett az is bosszantja, hogy a térségben az Egyesült Államok és Dél-Korea eddigi legnagyobb – 8 hetes – közös hadgyakorlatát kezdte meg 300 ezer koreai és 15 ezer amerikai katona részvételével. Szöul szerint a gyakorlat egyik célja figyelmeztetni Észak-Koreát, hogy tartózkodjon a további provokációktól. Phenjan azonban a korszerű haditechnika felvonultatását inváziós készülődésként értékeli.