Dráma: elfogták és letartóztatták az édesanyja megölésével gyanúsított fiatal férfit
A rendőröknek a férfi maga mutatta meg, pontosan hol ásta el az anyját, ahol meg is találták a maradványokat.
Zdravko Tolimir, a boszniai szerb hadsereg volt hírszerző tisztje Európa 1945 utáni történelmének legnagyobb tömeggyilkosságáért kapott életfogytiglant. 2007-ben fogták el a boszniai szerb köztársaságban, és átadták Hágának. 62 évesen, börtönben hunyt el.
Tolimir-t 2012 decemberében ítélték életfogytiglanra, mert a bíróság bizonyítottnak látta, hogy részt vett az 1995 júliusi srebrenicai mészárlás kitervelésében és előkészítésében. Nyolcezer bosnyák férfit és fiút öltek meg ekkor, a törvényszék szerint 4790 gyilkosságot lehetett kétséget kizáróan bizonyítani.
A katonai hírszerző főnököt népirtásban is felelősnek találták, hiszen gondoskodnia kellett volna a hadifoglyok életének megvédelmezéséről, de ezt sem tartotta be. 2007-ben fogták el a boszniai szerb köztársaságban, és átadták Hágának. Pere három évvel később kezdődött meg. Az ügyészek százharminc tanút vonultattak fel a vád állításainak alátámasztására, köztük Tolimir néhány egykori munkatársát. Ő négy tanúval igyekezett bizonyítani ártatlanságát.
Több délszláv háborús bűnös is meghalt a hágai nemzetközi törvényszék börtönében. Slobodan Milošević volt jugoszláv és szerb államfőt 2006. március 11-én találták holtan a cellájában, szívrohamot kapott. A scheveningeni börtönben követett el öngyilkosságot Milan Babić, a délszláv háború idején kikiáltott horvátországi Krajinai Szerb Köztársaság vezetője. Mile Mrkšić, a boszniai szerb köztársaság hadseregének volt parancsnoka pedig egy portugáliai börtönben hunyt el, ahová a nemzetközi törvényszék ítélete után került.