Miért jó nekünk, hogy Románia és Bulgária schengeni tagok lettek?
Az uniós belügyminiszterek tanácsa csütörtökön Brüsszelben megszavazta a magyar uniós elnökségi előterjesztést, amely Románia és Bulgária felvételét javasolta a schengeni övezetbe.
Az osztrákok többsége nem fogadna be több menekültet a országba, egyetért az határellenőrzéssel, ugyanakkor elégedetlen az Európai Unió menekültügyi intézkedéseivel – derült ki a linzi IMAS intézet több mint ezer ember megkérdezésével, még a párizsi merénylet előtt végzett kutatásából.
Nem fogadna be több menekültet és egyetért a határellenőrzéssel az osztrákok többsége – derült ki a linzi IMAS intézet több mint ezer ember megkérdezésével végzett kutatásából még a párizsi terrortámadások előtt, októberben.
A megkérdezettek mintegy kétharmada a háborús menekültekre és a menedékkérőkre érvényes létszámstopot vezetne be. A felmérésben résztvevők 85 százaléka támogatja a határ mentén zajló ellenőrzéseket, az osztrákok fele ért egyet a kerítésépítést. Az elemzés szerint a lakosság 70 százaléka úgy gondolja, hogy az érkezőknek meghatározott időre kéne menedékstátuszt kapnia, nyolcvan százalékuk szerint pedig már a határon le kéne folytatni a gyorsított menedékkérelmi eljárást. Ugyanakkor négy százalékuk három hónapra akár otthonába is befogadna háborús menekültet.
A többség elégetetlen az EU intézkedéseivel
Az osztrákok nyolcvanöt százaléka támogatná az egységes kvótát, ugyanakkor a többség, a megkérdezettek hetven százaléka elégedetlen az Európai Unió menekültügyi intézkedéseivel. A felmérésben résztvevők 56 százaléka úgy gondolja, hogy az uniónak közvetlenül a háborús övezetekben kéne megoldania – szükség esetén katonailag is – a problémát.