Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
Gender képzést indított a hétvégén Afganisztánban a Kabuli Egyetem. A Dél-Korea támogatásával megszervezett program célja a női döntéshozók számának növelése, az ország külföldi szakértőktől való függésének csökkentése, de hozzá kívánnak járulni a nők elleni erőszak és a hátrányos helyzetű csoportok kutatásához is.
A nemek közti egyenlőség elősegítése érdekében szombaton gender képzést indított Afganisztánban a Kabuli Egyetem. A program támogatja a nők elleni erőszak és a hátrányos helyzetű csoportok kutatását, valamint szeretné elősegíteni a férfiak és nők tudatos felelősségvállalását – írja a Pajhwok Afghan News.
A Dél-Korea által támogatott kétéves képzés alatt a diákok elmélyednek majd például a női jogokban, tanulmányozzák a nők szerepét a szegénység csökkentésében, valamint a konfliktuskezelést is.
A képzés egyik célja, hogy csökkentse az afgán állam függését a külföldi szakértőktől, valamint elősegítse a női döntéshozók számának növekedését a közéletben, a civil társadalomban, a vállalkozók és újságírók között.