Három ország szembeszállt az Európai Unióval: Orbán Viktor fontos szövetségeseket szerzett

A múlt heti uniós csúcs komoly eredményeket hozott Magyarországnak. A szuverenista erők már nincsenek egyedül az Európai Unióban.

Le kellett zárni a Fehér Ház környékét pénteken, mivel egy nő át akart mászni az elnöki rezidencia kerítésén. A kísérlet azonban sikertelen volt.
Rövid időre lezárták pénteken a washingtoni Fehér Ház környékét, miután egy nő sikertelen kísérletet tett arra, hogy átmásszon a kerítésen. A nő, akinek nevét egyelőre nem hozták nyilvánosságra, a CBS televízió szerint átugrott egy torlaszon az amerikai elnöki hivatal és rezidencia kerítésénél. A nőt az elnök biztonságáért felelős szolgálat, a Secret Service emberei őrizetbe vették. A Fehér Ház környékén az incidens nyomán életbe léptetett rendkívüli biztonsági intézkedéseket feloldották.