Abe Sinzó: Elég volt a bocsánatkérésekből!

2015. augusztus 14. 20:17

A japán miniszterelnök elődeivel ellentétben nem kért bocsánatot Japán II. világháborús bűnei miatt az ország fegyverletételének 70. évfordulóján

2015. augusztus 14. 20:17

A lakosság nyolcvan százaléka a II. világháború után született. Nem engedhetjük, hogy gyerekeink, unokáink és a jövendő generációk is bocsánatot kérjenek azért a háborúért, amihez semmi közük sincs” – mondta a japán miniszterelnök. Abe Sinzó beszédét különösen várták, mert Japánnak némileg enyhült az utóbbi időben a Kínával és Dél-Koreával fennálló addig hűvös viszonya. 

Eközben Tokióban idős asszonyok egy csoportja tüntetett, akiket a II. világháború alatt megszállt területeken prostitúcióra kényszerítettek, és a mai napig semmilyen kárpótlást nem kaptak a japán államtól.

Közben Kínában az évfordulóra emlékezés jegyében japán háborús bűnösök vallomásait teszik közzé a Kínai Állami Archívumok Központi hivatalának honlapján

Az iratok többségükben a japán megszállás idején a kínaiakkal szemben elkövetett gyilkosságok, atrocitások, mérgezések, az élő embereken végzett biológiai- és vegyifegyver-kísérletek személyes, megélt történetei.

A kommunista Kína 1949-es kikiáltását követően több japán katona ellen is vádat emeltek: 47-en a fogságban meghaltak, többeket szabadon engedtek, végül 45 japán katonát ítéltek el 8-20 év közti szabadságvesztésre háborús bűntettek miatt. 

Különböző háborús tetteikért japán katonáknak 1946 és 1951 között Ausztráliában, Franciaországban, Hollandiában, a Fülöp-szigeteken, a Szovjetunióban, Új-Zélandon, Kanadában, Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban is kellett felelniük. Japánon kívül nagyjából 5600 katona ügyében jártak el, összesen 2200 bírósági tárgyaláson, ezeken körülbelül ezer halálos ítélet született.

Összesen 335 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
magnamater
2015. augusztus 15. 15:01
Tényleg elég volt! Az atombombát ledobó USA azóta is ott van minden háborúban, és eszébe sincs bocsánatot kérni!És igazságtalanság, hogy a győzteseket soha el nem számoltatják!
Mystes
2015. augusztus 15. 12:37
az atombomba az amerikaiak népirtása, olyan, mint a törököknek a kurdkérdés. még ma sem akarnak hallani róla, ha valaki felemlegeti, akkor megsértődnek, és persze ismét megtennék. meg is tudják magyarázni, méghozzá magasztos elvekkel. pont olyanok, mint a törökök!
kukagyerek
2015. augusztus 15. 11:52
"..elődeivel ellentétben nem kért bocsánatot.." ................. Nyavalyás nácikok!
illiberator
2015. augusztus 15. 08:51
Ebből is látszik, hogy Japánban nincs cionista befolyás.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!