Az Európai Unió árulójának nevezte Orbán Viktort Guy Verhofstadt
Konkrétan fogalmazott a magyarellenes EP-képviselő.
A hitelezők és Görögország már megállapodott a csomagról, de azt még az eurózóna pénzügyminisztereinek is jóvá kell hagynia, és a görög parlament is szavaz majd a tervezett intézkedésekről.
Görögország és nemzetközi hitelezői kedd reggelre megállapodtak az újabb, ezúttal 85 milliárd eurós pénzügyi mentőcsomag főbb pontjairól. A mentőcsomagról az eurózóna pénzügyminiszterei pénteken mondhatnak véleményt, a görög parlament pedig még csütörtökön szavazhat róla. Utóbbi kimenetele még nem egyértelmű, ha úgy alakul a voksolás, akkor akár előrehozott választások is lehetnek majd Görögországban.
Mindenesetre már a mentőcsomag első részletének lehívásához több intézkedést életbe kell majd léptetni. Ezek között van a nyugdíjreform, a bankok feltőkésítése, az elektromos-hálózat privatizációja, a gázpiac liberalizációja, és a nem-teljesítő hitelekkel kapcsolatos törvények bevezetése.
A Reuters további intézkedéseket is megemlít még, úgy mint az adóbehajtás szigorítása – az évi 50 és 100 ezer euró között keresők úgynevezett szolidaritási adójának 4-ről 6 százalékra emelése – azon gazdák adókedvezményének eltörlése, akik üzemanyag támogatásban részesülnek – egy független vagyonkezelő alap létrehozása, amelynek célja 50 milliárd euró összegyűjtése, ennek háromnegyedét fordítanák a bankok feltőkésítésére és az adósság csökkentésére.
A görög kormány szerint a nemzetközi hitelezők feltételei között szerepel még, hogy 2015-ben a GDP 0,25 százaléka lehet az elsődleges hiány, míg ugyanez 2016-ra már 0,50 százalékos, 2017-ben 1,75 százalékos, míg 2018-ban már 3,5 százalékos többletnek kellene lennie – foglalta össze az Euronews.