Aggodalom Párizsban: terrorcselekmény miatt elítélt francia állampolgárok vettek részt a szíriai hatalomátvételben
Becslések szerint mintegy száz beazonosított személyről van szó.
A Napi Gazdaság szerint Franciaország, Svájc és Ausztria is szigorított határellenőrzést vezetett be az Olaszországból érkező menekültek kiszűrésére. Akit elkapnak, visszatoloncolják Itáliába. Az olasz miniszterelnök határozott lépéseket vár az EU-tól a országa tarthatatlan helyzetének enyhítése érdekében, ellenkező esetben saját megoldást keresnek.
Franciaország, Svájc és Ausztria is szigorú ellenőrzést vezetett be olasz határszakaszán, az onnan érkező menekülteket haladéktalanul visszatoloncolják – írja a Napi Gazdaság.
Franciaország megerősítette a határellenőrzést az észak-olaszországi Ventimigliánál. A hatóságok illegális bevándorlókat keresnek, akit elfognak, azonnal visszatoloncolják Olaszországba. Sokan az olasz oldalon maradva letáboroztak a tengerparton. A helyiek közül néhányan élelemmel segítik őket. Szombaton összecsapások alakultak ki az olasz rendvédelmi erők és a határzár ellen tüntető menekültek között.
Az AFP hírügynökség arról számolt be, hogy Ausztria ugyancsak visszaküldi Olaszországba az onnan érkező, beutazási jogosultsággal nem rendelkező személyeket. Legutóbb 24 afrikait toloncoltak vissza, akik Németországba próbáltak eljutni vonattal. Svájc éppen tízszer ennyit, 240 embert küldött vissza Olaszországba a hétvégén.
Az egyik legnagyobb problémát Olaszországban a bevándorlók elszállásolása jelenti. Azok, akik nem kapnak helyet a hatóságok által a pályaudvarokon és azok mellett létesített átmeneti szállásokon és sátrakban, a környékbeli házak udvarán húzzák meg magukat.
Az olasz miniszterelnök, Matteo Renzi európai összefogásra szólított fel, mivel a helyzet szerinte tarthatatlanná vált. A kormányfő úgy látja, az EU eddigi lépései nem elégségesek. A Corriere della Sera nevű újságnak pedig azt nyilatkozta, ha az EU nem teszi meg a kellő lépéseket, Olaszország saját maga fog megoldást keresni a probléma kezelésére.
A múlt héten észak-olasz ellenzéki politikusok mellett a bajor tartományi kormány pénzügyminisztere is a schengeni övezet szabályozásának újragondolását szorgalmazta.