„Sarokba szorított patkányok!” – így fakadt ki az ukrán újoncokra egy toborzó
Nem egyszerű a vágóhídra küldeni embereket – erről beszélt Artem, a toborzótiszt a The Telegraph című lapnak, aki pontosan tudja, mennyire gyűlölik az emberek.
A világ minden országára egyformán kiterjedő, a mai fenyegetésekre megfelelő választ adó biztonsági rendszert kell létrehozni, amely nem a katonai tömbök logikáján nyugszik, jelentette ki Vlagyimir Putyin Moszkvában a Győzelem Napján tartott katonai díszszemlén.
Vlagyimir Putyin a náci Németország felett az európai hadszíntéren aratott győzelem 70. évfordulója alkalmából rendezett ünnepi rendezvényen hangsúlyozta, hogy a hitleri kaland az egész világ számára szörnyű leckét jelentett. Arra emlékeztetett, hogy az 1930-as években a felvilágosult Európa nem vette rögtön észre a halálos veszélyt a nácizmus ideológiájában. Hozzátette: „Most, 70 év elteltével a történelem ismét éberségünkre int. Nem szabad elfelejtenünk, hogy a faji felsőbbrendűség és kivételezettség eszméje vezetett a legvéresebb háborúhoz.”
Vlagyimir Putyin nyilvánvaló célzással az Egyesült Államokra úgy vélte, hogy vannak veszélyes kísérletek az egypólusú világ létrehozására. Úgy ítélte meg, hogy az utóbbi évtizedekben egyre gyakrabban feledkeznek meg a nemzetközi együttműködés alapelveiről, kísérletek történtek az egypólusú világrend megteremtésére, s jelenleg egyre erőteljesebb az erőt alkalmazó (fegyveres) tömbökben gondolkodás.
Kijelentette: „Közös feladatunk a világ minden országára egyformán kiterjedő, a mai fenyegetésekre megfelelő választ adó biztonsági rendszer létrehozása, amely regionális és globális alapokon és nem a katonai tömbök logikáján nyugszik.”
Moszkva központi terén Oroszország történelmében a legnagyobb katonai parádéval ünneplik a második világháború európai hadszínterén a náci Németország felett aratott győzelem 70. évfordulóját. 16 és félezer katona, 194 haditechnikai eszköz vonul fel és 143 repülő, illetve helikopter vesz részt rajta. Az ünnepi rendezvényről a Kreml Ukrajna-politikája miatt hiányoznak az USA és az EU vezetői, a tagállamok állam- és kormányfői, ugyanakkor részt vesz rajta többek között Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár.