Kimondta a vezető politikus: Új stratégia kell annak érdekében, hogy az USA-EU-Kína háromszögben ne az EU legyen a vesztes
A politikus szerint az EU és Magyarország érdekeivel is ellentétes lenne egy gazdasági hidegháború.
A dalai láma újra felvetette, hogy nem feltétlenül áll szándékában újjászületni. Az biztos, hogy a Kína által megszállt Tibetben nem kíván reinkarnálódni; de az is lehet, hogy véget vet majd a láma intézményének.
A dalai láma az elmúlt években pár alkalommal beszélt már arról, hogy nem feltétlenül kíván újjászületni, különösen nem a Kína által megszállt Tibetben – most újra erről beszélt. Lehet, hogy szakítva a 14. század óta tartó hagyománnyal, még az ő életében megválaszthatják vagy kijelölnék a buddhizmus tibeti ágának új, első számú vezetőjét.
De az is lehet, hogy megszűnik a dalai láma intézménye. A BBC-nek adott interjúban azt mondta: a tisztség intézménye egy napon megszűnik majd, hozzátéve: nincs garancia arra, hogy nem egy hülye dalai láma következne, aki lejáratná magát. Ennél azt is jobbnak tartja, ha egy több száz éves tradíció egy népszerű dalai láma idején szűnne meg.
A nyolcvanéves láma most úgy látja, kilencvenéves korában megvitatja majd ezt a kérdést a többi lámával és más szakértőkkel.
A 14. dalai láma 1935 júliusában tibeti, falusi gazdálkodó családba született, két évvel az után, hogy a 13. dalai láma 57 éves korában elhunyt. Egy 16 gyermekes család ötödik gyermeke volt. Kutatóit állítólag különleges jelek vezették a nyomára. 15 éves korában, 1950. november 17-én, egy hónappal a kínai hadsereg tibeti bevonulása után léptették trónra, és lett a feudális Tibet vallási és politikai vezetője.