Putyin: Oroszország nem szigeteli el magát a világtól

2014. november 23. 12:04

Oroszország nem akar hosszas vitába bocsátkozni a nyugati államokkal, és megvédi saját geopolitikai érdekeit, mondta egy vasárnapi interjúban az orosz elnök. Putyin arról beszélt: nem akarja országát elszigetelni a külvilágtól, de azt sem hagyja, hogy falat húzzanak köré.

2014. november 23. 12:04

Oroszország nem akarja elszigetelni magát a külvilágtól és nem hagyja azt sem, hogy bárki falat építsen köré, közölte Vlagyimir Putyin egy vasárnap megjelent interjúban. Az orosz államfő a TASZSZ állami hírügynökség által készített terjedelmes beszélgetés során kijelentette, hogy tisztában van a „vasfüggöny” számukra végzetes következményeivel.

Azt mondta, hogy miközben Oroszország nem akar hosszas vitába bocsátkozni a Nyugattal, megvédi saját geopolitikai érdekeit. Putyin kizárta, hogy a Kreml Ukrajna-politikája miatt alkalmazott nyugati büntetőintézkedések, valamint a kőolaj árának és a rubel értékének zuhanása katasztrofális következményekkel járna az orosz gazdaság számára.

Szombaton Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azzal vádolta a nyugati államokat, hogy a gazdasági szankciókkal rendszerváltást akarnak előidézni Oroszországban.

Összesen 253 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ppix
2014. november 26. 09:26
http://www.euractiv.com/sections/trade-society/merkel-hits-diplomatic-dead-end-putin-310320
predator
2014. november 23. 20:23
"Aztan a vadaszgep nem lesz igazi 5. generacios, mert a radarkeresztmetszete tul nagy ahhoz, hogy valoban "lopakodo" kepessegunek lehessen nevezni, India, akivel kozosen fejlesztik, erosen gondolkodik, hogy nem vasarol belole, mert nincsenek megelegedve ezzel a parameterrel." Tudsz adatokat róla, befogtad radarral. Kérlek, mesélj még :) Indiának külön típus készül, kétüléses lesz. India egyébként önállóan eddig szinte semmi komoly haditechnikai eszközt nem tudott fejleszteni. Kivéve talán a Dhruv helikoptert. A PAK-FA ba is inkább csak pénzt tolnak. Kaveri hajtómű fejlesztési program: 25 éve tart. Az oroszok, és az amerikaiak is segítettek benne. A hajtómű viszont még mindig nincs befejezve.
Türelem
2014. november 23. 19:53
Kissinger nem alap nélkül vitatott egyénisége az amerikai külpolitikának, azonban számos kétes akcióján túl, próbált olyan premisszákat is megfogalmazni a mindenkori elnökök számára, amelyek szerintem ma is érvényesek. Kissinger jól látta, hogy az USA számára külpolitikai téren, az erőegyensúly megőrzése szempontjából két történelmileg igazolt koncepció átvételére lehet mód. Az egyik a bismarcki, melynek lényege, hogy különböző, egymást is átfedő szövetségi rendszerek által biztosítja a befolyását, a nyugalmat, a békét. A másik az angol modell -Palmerston/Disraeli - , mely szerint akkor avatkozz be, ha az egyensúlyt közvetlen veszély fenyegeti. Kissinger a bismarcki modell követését tartotta jónak, még akkor is, ha ez Ázsiában nem működött/működik. Ott ugyanis az USA-val történő kétoldalú kapcsolatokra fókuszálnak, s kitérnek a nagyobb, az USA által befolyásolt rendszerek elől. A Szovjetunió felbomlása természetesen új erőteret jelentett az USA számára, s háttérbe szorult az erőegyensúlyban való gondolkodás igénye. Pedig Kissinger világosan fogalmazott: " Amerikának meg kell tanulnia egy erőegyensúlyi rendszerben működni, bármennyire is ellenére van egy ilyen megoldás." Kissinger: "Megengedheti-e magának az Egyesült Államok, hogy Oroszországot és Kínát egyszerre próbálja elszigetelni saját belpolitikai meggondolásai miatt, s esetleg felélessze a kínai-szovjet szövetséget? Az orosz-amerikai kapcsolatokra nagyon ráférne a külpolitikai kérdésekről folytatott komoly párbeszéd." A kérdés, hogy az USA folytatja-e a bismarcki elvet, hogyan viszonyul a szövetségi rendszerek által biztosított befolyásolási lehetőséghez. Mit kezd Kínával? Clinton 93-ban azért ment el Pekingbe, mert demonstrálni akarta egy oroszellenes amerikai-kínai közeledés tényét. De jó-e az, ha Washington az oroszokat Peking irányába löki? Ami egy látszólagos erősítése csak Kínának, vagy Oroszországnak. Kína belátható időn belül területi követelésekkel fog fellépni az oroszokkal szemben. Ezt valószínűsíti Kissenger is, de Nógrádi György is erről beszélt. Az USA igazi ellenfele Kína, véleményem szerint Washington hosszú távon jobban járna egy erős USA-EU-Oroszország szövetséggel, amely képes lehetne Kínát ellensúlyozni, feltartóztatni. Roosevelt már 43-ban a világ négy "csendőre" között nevesítette Kínát. Talán erre kellene készülnünk.
predator
2014. november 23. 18:28
Mutass egy amerikai gyártmányú űrjárművet, amivel jelenleg embereket szállítanak a világűrbe :) Miért szerelnek az amerikai rakétákba Oroszországban kifejlesztett és gyártott hajtóműveket, amikor elvileg az amcsi lenne a jobb? Mondj egy olyan,lehetőleg nyugati helikoptertípust a világon ezt a Kamovot kivéve, ami ha menthetetlen a helyzet, akkor a személyzet katapultülésekkel tud menekülni,kevesebb mint 1 sec alatt? A kétkijelzős telefon pedig a hozzáértők szerint nagyon jó dolog, nem véletlenül nyertek vele rangos nemzetközi díjakat az oroszok. Persze,tudom azok is biztos hülyék, akik a díjakat nekik ítélték. A lényege annyi, hogy van egy hagyományos AMOLED első kijelző. És van egy hátsó amivel e könyvet olvashatsz, illetve az első kijelzőről különböző alkalmazásokat tehetsz át róla.A hátsó kijelző rendkívül alacsony fogyasztású. A telefon első generációjánál a hátsó kijelző 60 órán át használható megszakítás nélkül. Az okostelefonok leggyengébb pontja pedig talán pont az óriási áramfelvételük,és az emiatt szükséges gyakori töltés.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!