A román Alkotmánybíróság ezért semmisítette meg az elnökválasztás eredményét
Kész szerencse, hogy magyarországi választáson egyik jelölt sem részesült előnyben egy közösségi médiafelületen.
Victor Ponta miniszterelnök szerint a parlamenti pártok támogatásának hiányában nem lesz Verespatak-törvény. Elképzelhető, hogy Romániának kártérítést kell fizetnie a beruházó cég felé. A tiltakozást szervező egyesület a tervezetet jegyző miniszterek lemondását követeli.
Victor Ponta hétfő délutáni bejelentése szerint a parlament el fogja utasítani a Verespatak ügyében a kormány által a szenátus és a képviselőház elé terjesztett törvényjavaslatot. A román miniszterelnök azt követően nyilatkozta ezt, hogy egyeztetett a parlamenti pártok vezetőivel.
Hétfőn a szenátus elnöke, az USL társelnöke, Crin Antonescu úgy nyilatkozott, hogy vissza kell vonni a kormány törvényjavaslatot, mivel az állampolgárok nem bíznak a beruházásban. Hozzátette, hogy ez a saját véleménye, s nem pártja vagy a szenátus hivatalos álláspontja.
A tiltakozást szervező Alburnus Maior Egyesület közleménye szerint a csatát ugyan megnyerték, de folytatják a háborút. Az utcai demonstrációkat addig folytatják, amíg a képviselőház és a szenátus le nem szavazzák a javaslatot, a kormány vissza nem vonja Verespatak környezetvédelmi engedélyét, be nem tiltják a cianidos bányászatot, és le nem mond a törvénytervezetet jegyző három miniszter (Dan Şova, Rovana Plumb, Daniel Barbu) és a bányászati hivatal igazgatója (Gheorghe Duţu).
A cianidos bányászatra vonatkozó tervek országos és nemzetközi tiltakozást váltottak ki, Bukarestben vasárnap már nyolcadik napja tiltakoztak ezrek az utcákon.