Ezt hallania kell: Trump győzelme miatt tomboló liberálisok kifakadásaiból készült metálszám (VIDEÓ)
A rögtönzött dal hamar népszerűvé vált.
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség igazgatója szerint az adatforgalom megfigyelése több tucat terrorcselekményt segített megakadályozni. Keith Alexander azt mondta: az NSA nem kívánja elrejteni tevékenységét és támogatja, hogy azzal kapcsolatban oldják fel minél több dokumentum titkosságát.
Több tucat potenciális terrorcselekményt akadályozott meg, vagy segített megakadályozni az adatforgalomnak a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) általi megfigyelése – jelentette ki szerdai szenátusi meghallgatásán Keith Alexander tábornok, a szolgálat igazgatója. A tábornok, aki a botrány kirobbanása óta először szerepelt a nyilvánosság előtt, helyesnek és törvényesnek nevezte az adatforgalom múlt héten lelepleződött titkos megfigyelését. Állítása szerint az NSA nem kívánja elrejteni tevékenységét és támogatja, hogy azzal kapcsolatban oldják fel minél több dokumentum titkosságát. „El akarjuk mondani önöknek, hogy mit csinálunk” – mondta az elektronikus hírszerzésre szakosodott ügynökség igazgatója. Alexander hangsúlyozta, hogy a biztonság és a szabadság nem mehet egymás rovására.
A tábornok elmondta, hogy az NSA felül kívánja vizsgálni azokat az átvilágítási szabályokat, amelyek nem akadályozták meg, hogy az adatgyűjtéssel kapcsolatos információkat a sajtónak kiszivárogtató Edward Snowden az ügynökségnél dolgozhasson. Alexander a törvényhozáshoz előre benyújtott írásos tanúvallomásában rámutatott, hogy az Egyesült Államok kritikus infrastruktúrája – a telekommunikációtól a víz- és energiaellátási hálózatig – nincs megfelelően felkészítve egy kibernetikai támadás kezelésére. „Az 1-től 10-ig terjedő skálán, ahol a 10-es az erős védelmet jelenti, a létfontosságú infrastruktúrának a romboló kibernetikai támadással szembeni állóképessége a tapasztalatom szerint 3-as körüli” – hangsúlyozta a tábornok, aki egyben a Pentagon kibernetikai parancsnokságának vezetője is.
A kritikus fontosságú amerikai infrastruktúra 90 százaléka magántulajdonban van. Noha ez nem tartozik a kormányzat ellenőrzése alá, Alexander létfontosságúnak nevezte, hogy a védelmi minisztériumnak meghatározó szerepe legyen a valós és egyre növekvő fenyegetésekkel szemben. A tábornok rámutatott, hogy az Egyesült Államok idegen országok kibernetikai támadásának célpontja és az marad a jövőben is. A Pentagon a jövő évre 4,6 milliárd dollárt igényelt a kongresszustól a kibernetikai védelemre, szemben az idei költségvetés által biztosított 3,9 milliárd dollárral. Az amerikai védelmi tárca az elkövetkező öt év folyamán 23 milliárd dollárt kíván számítástechnikára fordítani.