Térképen mutatjuk: ezekben a fővárosi kerületekben a legjobb az átlagbér
Az is kiderült, hogy az agglomeráción kívül, mely magyarországi járásban keresnek a legjobban.
Horvátország az Európai Unió tagjaként támogatni fogja a bővítési politikát, ez stratégiai érdeke – jelentette ki csütörtökön Zágrábban Ivo Josipović horvát államfő, miután fogadta Catherine Ashtont, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjét. Utóbbi elmondta: régiós érdek a horvát EU-csatlakozás.
Horvátország „befejezte azt az utazást, amelyet, remélem, a régió többi országa is megtesz, és nagyon remélem, hogy ők is részévé válnak az EU-nak” – hangsúlyozta Catherine Ashton. Kiemelte: Horvátország csatlakozása nem csupán az ország, hanem a délszláv térség szempontjából is rendkívül fontos.
A Belgrád és Priština között létrejött egyezménnyel teljesült-e a szerb csatlakozási tárgyalások megkezdésének, illetve a dátum kitűzésének feltétele? – tette fel a kérdést egy újságíró. Erre válaszolva a főképviselő azt mondta: a két miniszterelnökkel – a szerb Ivica Dačić-csal és a koszovói Hashim Thaçival – néhány nap múlva Brüsszelben áttekintik a megállapodás végrehajtásának menetét.
Catherine Ashton Zoran Milanović miniszterelnökkel, valamint Vesna Pusić külügyminiszterrel is tárgyalt. A kormány közleménye szerint a felek áttekintették a régió helyzetét, hangsúlyozva az országok közötti partneri viszony és a kölcsönös segítségnyújtás fontosságát. Ezzel kapcsolatban Milanović kiemelte, hogy az EU számíthat Horvátország támogatására, ugyanis a régió stabilitása közös érdek.
Horvátország – a hat volt jugoszláv tagköztársaság közül másodikként – július elsején csatlakozik az Európai Unióhoz. A délszláv térségből elsőként Szlovénia léphetett be az EU-ba, 2004-ben.