Fellegi Tamás a képviselőház külügyi bizottságának az Afrikára, az egészségügy és az emberi jogok globális helyzetére szakosodott albizottságában fog tanúként felszólalni az „Antiszemitizmus: növekvő veszély minden hit számára” című meghallgatásán. A külügyi albizottság két panelt hallgat meg a témakörben. Az elsőben Robert George, a Princetoni Egyetem jogtudomány-professzora, Zudhi Jasser, az Amerikai Iszlám Fórum a Demokráciáért nevű szervezet elnöke és Katrina Lantos Swett, az Egyesült Államok Nemzetközi Vallásszabadság Bizottságának elnöke (az amerikai képviselőház külügyi bizottságának néhai elnöke, Tom Lantos lánya) szólal majd fel.
A másodikban Fellegi Tamás mellett Andrew Baker, az EBESZ elnökének az antiszemitizmus elleni küzdelemért felelős hivatalának képviselője, David Meyer rabbi, a római Pápai Gergely Egyetem rabbinikus irodalom és modern zsidó filozófia-professzora és Willy Silberstein, a Svéd Antiszemitizmus Elleni Bizottság elnöke fejti ki álláspontját. A második csoportban felszólalók a magyarországi, nagy-britanniai, franciaországi és svédországi helyzettel kapcsolatban tanúskodnak majd. Fellegi Tamás elmondta, hogy a kongresszusi szervezők novemberben, még az amerikai elnökválasztást megelőzően kérték fel tanúskodásra mint a magyar közélet aktív szereplőjét.
„Az antiszemitizmus világszerte tapasztalható erősödésével szemben kötelességünk a leghatározottabban fellépni, ugyanakkor kiemelten fontosnak tartom, hogy mindig a tényeket és a valós helyzetet szem előtt tartva cselekedjünk. A meghallgatás lehetőséget ad a nyílt párbeszédre, arra, hogy a kongresszus ez egyszer őszinte, valódi tényeken alapuló beszámolót hallhasson a magyarországi helyzetről, és ne csak híresztelések vagy félinformációk alapján alkosson véleményt egy külföldi országban zajló eseményekről” – mondta.
„Azért, hogy a bizottság előtt minél részletesebb és valósabb, több szempontot és véleményt integráló képet tudjak adni a magyarországi helyzetről, a meghallgatásra készülve számos prominens közéleti embert végiglátogattam, zsidó szervezetek vezetőit, vallási vezetőket, zsidó és nem zsidó értelmiségieket, egyetemi professzorokat, a téma szakértőit és kutatóit, kormányzati és ellenzéki politikusokat is” – nyilatkozott az MTI-nek Fellegi Tamás.