A The Wall Street Journal és az NBC News felmérése szerint Obama 5 százalékpontra növelte előnyét, és 50:45 százalék arányban vezet a szavazásra jogosult amerikaiak körében. Romney számára megnyugtató lehet, hogy azok között, akiket „nagyon érdekel” a versengés kimenetele, ő vezet 3 százalékponttal. A Reuters-Ipsos mérése szerint Obama 1 pontot erősödött az elmúlt négy nap alatt és 48:43 százalék arányban nyerne, ha ma tartanák a választásokat.
A Gallup viszont úgy véli, hogy Obama hanyatlóban van: a Fehér Ház lakójának népszerűsége egy hét alatt 6 százalékpontot zuhant, Romney pedig mindössze 1 százalékpontra küzdötte le a hátrányát. A közvéleménykutató intézet szerint az elnök 47:46 százalék arányban vezet a kihívójával szemben.
Ugyanezt az 47:46-os állást mutatta ki az AP hírügynökség és a GfK azon közös mérése is, amelyet a valószínű választók körében végeztek el. A felnőtt összlakosság esetében azonban Obama fölényesen, 52:37 százalék arányban vezet. A Rasmussen Reports szerdai napi jelentése szerint viszont éppen Romney az, aki két százalékponttal vezet. A dolog érdekessége, hogy a Rasmussennél hetek óta stabilan tartja magát Romney minimális előnye. A közvélemény-kutató intézetek zöme még a nagy port felvert, titokban felvett Romney-beszéd kiszivárogtatása előtt végezte el a kutatásokat.
A legtöbb felmérés megegyezik abban, hogy a gazdasági ügyek kérdésben megnőtt az Obama iránti bizalom és a válaszadók szerint minimum behozta ellenfelét. Figyelemre méltó ugyanakkor, hogy a WSJ-NBC-jelentés szerint a muszlim világban a Mohamed-film miatt kirobbant tiltakozások nyomán egy hét alatt 5 százalékponttal csökkent azok aránya, akik elégedettek Obama külpolitikájával, az elégedetleneké pedig 6 százalékponttal nőtt.
A felmérések után országos átlagot számoló RealClearPolitics szerint Barack Obama elnök 2,9 százalékponttal vezet Mitt Romney előtt.