Rendkívüli kormányülést hívott össze csütörtök délre Jeórjiosz Papandreu görög miniszterelnök. A kormánypárti képviselők ugyanis sorra szálnak szembe a kormányfő elképzelésivel, csütörtökön két újabb szocialista képviselő közölte, hogy nem szavaz a kormány mellett a pénteki bizalmi szavazáson. A 300 fős parlamentben így a kormányt támogató képviselők száma 150-re apadt, vagyis a kabinet elvesztette többségét. Pénzügyminisztere csütörtöki kijelentésével egyébként már ötre nőt azoknak a minisztereknek a száma, akik nem támogatják a népszavazást.
A kormányülést követően Jeórjiosz Papandreu látogatást tesz Karolosz Papuliasz köztársasági elnöknél, a To Vima újság pedig úgy tudja, a kormányfő a lemondását készül beadni, miután a pártjából egyre többen szólították fel erre. A lap szerint Papandreu egységkormányt szeretne létrehozni lemondása után. Erre biztatta egyik bizalmasa, Telemakhosz Hütirisz is. Hütirisz ötletét három szocialista tárcavezető is támogatná. Akárcsak a konzervatív ellenzék, amely szintén támogatná egy ügyvivő kormány kinevezését, amely a második görög mentőcsomag idején irányítaná az országot addig, amíg előrehozott választásokat tartanak. Papandreu kabinetvezetője azonban cáfolta a híreszteléseket, szerinte a miniszterelnök nem mondott le és nem is tervez ilyesmit.
Frissítés
A Reuters értesülsei szerint a görög elnöki hivatal azt közölte, a köztársasági elnöknél terve sincs véve, hogy találkozik a miniszterelnökkel.
Közben 30 görög parlamenti képviselő, kormánypártiak és ellenzékiek vegyesen, egységkormány felállítását szorgalmazzák. A Reuters értesülései szerint a kabinet hajlandó tárgyalni egy átmeneti kormányról. Szintén a hírügynökség információja, hogy abban az esetben, ha a legfontosabb görög pártok képesek politikai egyezséget kötni, akkor mégsem lesz népszavazás.
Frissítés
Jeórjiosz Papandreu görög miniszterelnök is beleegyezett egy átmeneti kormány létrehozásába - jelentette a közszolgálati televízió (NET). Az ötletet támogatja a legnagyobb görög ellenzéki párt is. Az elképzelések szerint az átmeneti kabinet nem politikusokból, hanem szakértőkből állna, és addig irányítaná az országot, amíg a mentőcsomagra áldást adja az EU. Ezután új választásokat tartanak.