Börtönben töltheti az ünnepeket az óbudai DK-s polgármester
Kiss László bűnismétlés és a bizonyítás esetleges megnehezítésének veszélye miatt maradhat letartóztatásban.
A volt amerikai elnök tudta, hogy a különleges börtönben terrorizmus gyanújával fogva tartott rabok többsége ártatlan. Az ártatlanok szabadon engedése politikai okokból volt lehetetlen -írja a The Times.
A rabok közül sokakat Afganisztán és Pakisztán fejenként 5000 dollárért adott el Amerikának, azonban valódi bizonyítékokat nem mellékelt arról, hogy valamiféle közük lenne a terrorizmushoz. A brit lap szerint Dick Cheney akkori alelnök és Donald Rumsfeld védelmi miniszter ellenezte leginkább a szabadlábra helyezést arra hivatkozva, hogy a lépés hihetetlen zavart okozna.
A Times birtokába jutott dokumentum Lawrence Wilkersontól, az akkori külügyminiszter, Colin Powell kabinetfőnökétől származik. Wilkerson egy nyilatkozatot írt az egyik fogoly beadványának támogatására, melyben szerepel, hogy „Cheney-t egyáltalán nem zavarta, hogy a letartóztatottak nagy többsége ártatlan volt. Ha ártatlan egyének százainak kell szenvednie, hogy elfoghassanak egy marék fontos terroristát, akkor legyen úgy”.
„Powell meglátása szerint nem csak az alelnök és a védelmi miniszter, hanem George W. Bush elnök is minden döntésben benne volt Guantánamóval kapcsolatban” - állítja Wilkerson. Abban az időben 742 fogoly volt a kegyetlenségéről hírhedt börtönben, akik közül sokakat megkínoztak.