Állítólag azért verték meg, mert társaival magyarul beszélgetett.
2009. augusztus 18. 13:28
p
0
0
7
Mentés
A magyarellenes atrocitásról Lőrinc P. Gabriella beregszászi költő számolt be az újságnak, aki maga is részese volt az esetnek. Elmondása szerint mintegy tizenöten ültek és beszélgettek a város egyik parkjában, amikor hét ukrán fiatal ment oda hozzájuk, és közölték velük, hogy nem beszélhetnek magyarul. Miután az egyik magyar fiú tiltakozott, verni kezdték – tette hozzá.
Hiszen maguk sem tagadják, hogy nem bánnának egy kis megtisztító világháborút, egy kis államcsődöt, az idősödő Fidesz-szavazók elhalálozását. Ungváry Zsolt írása.
A jármű nagy küzdelmek árán, de üzemképes állapotban került ki végül a tóból.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 7 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Gabriella
2009. augusztus 18. 19:31
Magyarokat vertek meg Beregszászon!
Számos eset tanúsítja, hogy Ukrajnában egyre erősödik a magyar gyűlölet. A hatalom hallgatólagos beleegyezésével szélsőséges pártok és szervezetek uszítanak a kárpátaljai magyarság ellen. Meggyalázzák emlékműveinket, szobrainkat, elégetik a nemzeti zászlót. Elszigetelten már személyek elleni támadások is előfordultak. De ezek kivétel nélkül az ukrán, illetve a ruszin többségű településeken történtek. A helyzet most megváltozott. Ezúttal a kárpátaljai magyarság fővárosának számító, a magyar-ukrán határtól alig nyolc kilométerre lévő Beregszász városában támadtak meg fiatalokat, mert magyarul beszélgettek. Lőrinc P. Gabriella Beregszászon élő költőtől kaptam az alábbi levelet. Ő is részese volt a sajnálatos esetnek.
„Tegnap este Beregszász parkjában ukrán fiatalok megvertek egy magyar fiatalembert, a verekedés illetve a verés azért történt, mert magyarul beszélt. Egy pillanat alatt történt, kb. 15-en ültünk, beszélgettünk, amikor 7 fiatal odajött, és tudatták velünk, hogy nem beszélhetünk magyarul, csak úgy, hogy ők azt ne hallják. Miután az egyik magyar fiú ellenkezett, elkezdték verni.
…Tudatták velünk, hogy a rendőrség besúgói, így nem tehetünk ellenük semmit, majd a város másik parkjába mentünk, azt mondták, ott még ülhetünk, most, de csak csendben!
A legszörnyűbb, hogy volt közöttük egy fiatalember, aki maga is magyar...
és persze azt mondják, hogy Beregszászon nincs magyar verés.”
A magyar fiatalok többsége lány volt, vagy fiatalabb fiú. Esélyük sem volt a védekezésre. Mint a levélből kiderül, a hatóságra sem számíthattak. Az amerikai pénzen finanszírozott 2004-es narancsos forradalomig Kárpátalja a béke szigete volt. A szomszédos államokkal ellentétben itt nem háborgatták a magyarságot. Nem voltak nemzetiségi ellentétek sem villongások. Az egyes esetekkel szemben azonnal fellépett a hatóság. A nacionalista pártok kormányra kerülésével megváltozott a helyzet. A nehéz gazdasági helyzet elkendőzése érdekében a politika nemzetiségi ellentéteket szít. A kormány a szlovák, a román és a szerb mintát alapul véve nemzetállam építésébe kezdet. Egy olyan országban, ahol a lakosság 25-30 % nem tartozik a többségi nemzethez. Egymás után léptek hatályba a nemzetiségeket, nemcsak a magyarokat, korlátozó törvények, rendeletek. Választási törvény, iskolaügyi rendelet, nyelvrendelet stb. Országos tekintetben a többmilliós orosz kisebbség, Kárpátalján pedig a magyarság került a célkeresztbe. Többször megrongálták és meggyalázták a vereckei honfoglalási emlékművet, a munkácsi Podheringi emlékművet. Beregszászon két ízben fekete festékkel öntötték le a magyar vonatkozású szobrokat és emlékműveket. A tettesek egyik esetben sem kerültek elő. Ezek az események már előre vetítik a szomorú jövőt. „Jó, jó, de legalább nem vernek agyon minket, mint Délvidéken”- mondogatta volt egyik barátom. Pedig a következő lépés nem lehetett más. A legfájóbb, hogy a Beregvidék szívében következett ez be.
Lehet, hogy ez egy elszigetelt eset volt. Akkor sem mehetünk el mellette szótlanul. Meg kell előzni a bajt, nehogy a nacionalista téboly a sokat szenvedett Kárpátalján is fellángoljon. Számos nemzetiség él itt egymás mellett békességben. Hiszem, hogy mindenkinek érdeke, hogy ez így is maradjon.
Lengyel János
Köszönöm, hogy kijavították, sajnos, sok helyen nem teszik.
És az ukránok, akik tudnak az esetről, természetesen már úgy kiforgatták a dolgokat, ahogy csak lehetett. Többen megkerestek, hogy adjak neveket, de persze az én biztonságommal nem foglalkoznak.Nem merek ilyet tenni, mivel két kisfiammal egyedül élek, és rám is támadhatnak.A többiek, akik fiatalok, és javarészt lányok, akik ott voltak szintén félnek.Ezt senki nem akarja megérteni.Ha gondolják elküldöm a teljes cikket, amit Lengyel János írt.