Egy puccskísérlet vége: szinte biztos, hogy felfüggesztik a dél-koreai elnököt
Jun Szuk Jol súlyos veszélyt jelent az országra, összeállt ellene a kormánypárt és az ellenzék.
Honduras kilépett az Amerikai Államok Szervezetéből, miután elutasította az AÁSZ ultimátumát. Marad az államcsínnyel hatalomra került Micheletti az elnök, Insulza az AÁSZ elnöke hiába próbált tárgyalni az ország vezetőivel.
Falakba ütközött az Amerikai Államok Szervezetének (AÁSZ) küldöttsége Hondurasban, ahol hasztalan próbálta meggyőzni a hatóságokat arról, hogy helyezze vissza hivatalába Manuel Zelaya előző elnököt, különben szankciókkal sújtják.
José Miguel Insulza, az AÁSZ főtitkára pénteken két órán át tárgyalt Jorge Riverával, Honduras legfelsőbb bíróságának elnökével, aki kategorikusan elutasította Zelaya visszatérésének lehetőségét. Insulza megbeszélést folytatott Óscar Andrés Rodríguez bíborossal, civil szervezetek és szakszervezetek vezetőivel, elnökjelöltekkel és diplomatákkal. Rivera közölte, hogy Zelaya felmentéséről visszavonhatatlan döntés született, és az egyebek között hivatali hatalommal való visszaéléssel és hazaárulással vádolt volt államfőt letartóztatják, ha visszatér az országba. Insulza nem tervez találkozót az államfői tisztségre ideiglenesen megválasztott Roberto Michelettivel, akit teljes nemzetközi elszigetelés sújt, ám országának igazságügyi és törvényhozói szervei, a hadsereg és a lakosság jelentős része is támogatja.
Nem sokkal később Honduras külügyminiszter-helyettese, oldalán Roberto Micheletti kinevezett elnökkel a televíziós kamerák kereszttüzében bejelentette, hogy Honduras felmondja az Amerikai Államok Szervezetének Alapokmányát és azonnali hatállyal kilép a szervezetből.