Helyretették Magyar Péter tévedéseit a gyermekvédelmi ellátás kapcsán – a számok nem hazudnak!
Fülöp Attila szerint nem a Tisza Párt elnökének a fellépése nyomán javulnak az ágazatban a körülmények, Magyar a konfliktust hozta ebbe a történetbe.
A zene mindenkié, gondolhatnánk, ám a jelek szerint még sincs így. Alighogy kiírták a pályázatot a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem vezetésére, máris beindult a szokásos cirkusz, és ahol talán a legkevésbé várnánk, Liszt öröksége körül is politikai csatározások kezdődtek.
Megjelent a Zeneakadémia rektori tisztségére kiírt minisztériumi pályázat, és azonnal megkezdődött az adok-kapok. Kultúrbotrány, méretes pofon – a megszokott provokatív hívószavakkal tálalják jól értesült médiumok a Zeneakadémia közelgő tisztújítását. De mi is történik valójában? Lássuk a tényeket!
A Kulturális és Innovációs Minisztérium 2023. július 3-ai dátummal hozta nyilvánosságra a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem új vezetésére kiírt rektori pályázatot. Az intézmény élén második ciklusát töltő Vigh Andrea hárfaművész, tanszékvezető egyetemi tanár mandátuma 2023. október 31-én jár le, addig kell határozni az utód személyéről. A jelentkezők augusztus 10-ei határidővel adhatják be a pályázatukat, amelyről a végső döntést a fenntartó, azaz személy szerint Csák János miniszter hozza meg.
A Zeneakadémia élére erős pályázati kiírás kell, olyan rektorra van szükség, aki képes újra felvirágoztatni a súlyos válságban lévő intézményt”
Vigh Andrea tíz évig vezette az intézményt, elődje, Batta András zenetörténész ugyancsak két ciklus erejéig. Utóbbi nevéhez fűződik többek között a csodálatos szecessziós épület felújításának levezénylése.