„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
Gulyás Márton a Partizán pénteki különkiadásában arról beszélt, hogy az Orbán-kormány a német tőke zsebében volt, jelenleg már az ázsiai tőke zsebében van.
Hatalmas médiakampány előzte meg Puzsér Róbert és Gulyás Márton vitáját, melyet pénteken este élőben közvetítettek a Vasas székházból. Az esemény egy 15 perces késéssel indult, amit a Partizán azzal magyarázott, hogy a kezdés időpontjában is ültették még a nézőket. A műsort egy rövid videó levetítésével indult, melyben mindenkit arra buzdítottak, hogy adója egy százalékát adják a Partizánnak. A több mint háromórás beszélgetés során több téma is szóba került a bulvártól kezdve a Megafonon át a kapitalizmusig és magáig a Partizánig.
Nem egy ötletes marketinghúzás ez a Gulyás Márton felkérdezéses kampány az egy százalék gyűjtéshez?”
– kezdte Puzsér, mire a Partizán vezetője úgy válaszolt, régen késő, ha csak most vetődik fel benne ez és kendőzetlenül bevallotta, hogy az egész csak a pénzről szól.
Puzsér Róbert azzal folytatta, hogy vajon a csatorna neve, a Partizán, nem idéz-e meg egy rettenetes társadalmi kísérletet, aminek nagyon rossz vége lett és rettenetes következményei lettek a 20. században. Érdemes játszani a tűzzel? – tette fel a kérdést.
„Az orosz antifasizmusnak, a jugoszláv antifasizmusnak fontos aktorai voltak és lehetne más partizánokat is mondani, akik alapvetően a fasiszta különítmények ellen küzdöttek. A Partizán, mint idea, nem csak arról szól, hogy hogyan küzdesz a fasizmus ellen, hanem hogy ha meg van fosztva a magyar médianyilvánosság a legalapvetőbb intézményeitől, akkor az ilyen típusú fellépés,
amit a partizán-attitűd mutat adekvát lehet arra, hogy egy új típusú nyilvánosságot építsünk”
– válaszolta Gulyás.
Szavai szerint a Partizán nem arról szól, hogy „fegyverbe-fegyverbe”, hanem hogy „kamerára-kamerára”, hogy olyan anyagokat csináljanak, amelyek a magyar médianyilvánosságból hiányoznak és eljussanak bizonyos csoportokhoz.
Rákay Philip elindítja a Patriótát, ennél nagyobb elismerést nem kaphattunk az Orbán-kormánytól” – mondta Gulyás Márton, aki nem tartja elképzelhetetlennek, hogy a Megafon annyira bejött, hogy az egész Patrióta-projektet félretolták.
Puzsér Róbert az egész helyzetet bizarrnak nevezte, a publicista álláspontja szerint „a nemzeti radikális hatalom 13 éve megkérdőjelezhetetlen, mindent ural Magyarországon”, ezzel szemben pedig egy szerkesztőség partizánharcot hirdet. Véleménye szerint ettől a fél országnak görcsbe rándul a gyomra.
Azt akarod, hogy nevezzem át a csatornámat? Már itt tartunk? A Puzsér is P-vel kezdődik!”
– reagált Gulyás, aki szerint a név, mint Partizán, egy olyan baloldali örökségre utal, melyet nyugodtan fel lehet vállalni.
Puzsér a Partizán vezetőjéhez szegezte azt a kérdést is, hogy ha már a Partizánról van szó, a név kötelez-e és lehet-e kommersz módon Kiss Ádámokkal, Majkákkal és Sebestyén Balázsokkal azt csinálni?
Szép kötés! Mi az, hogy! Nagyon is!” – reagált Gulyás, aki szerint ugyanazt csinálják, mint maga Puzsér, a bulvárhoz nyúlnak, hogy használják az eszközeit és erőforrásait, hogy azon keresztül juttassanak el kormánykritikus üzeneteket a lehető legszélesebb körbe.
A beszélgetés következő szakaszában a Partizán YouTube-csatorna főszerkesztője hosszasan beszél arról, hogy szerinte mi a baj a modern kapitalizmussal, majd egy pont elhagyja a száját, hogy
„az Orbán-kormány a német tőke zsebében volt, jelenleg már az ázsiai tőke zsebében van”.
Gulyás Márton kitért arra is, hogy hazánkban rendszerszintű a rasszizmus, a kirekesztés és Magyarországon nem a baloldal jelent fizikai veszélyt az állampolgárokra, hanem a szélsőjobboldali extremizmus. Példaként említette, hogy a nemrég elnöki kegyelemben részesített Budaházy Györgyöt terrorvádak alapján ítélték el, míg Győrkös István egy radikális jobboldali szervezet tagja volt, mikor gépfegyverével lelőtt egy hozzá kiérkező rendőrt.
Puzsér Róbert a beszélgetés későbbi pontján felhívta a Partizán vezetőjének figyelmét, hogy lassan el kéne döntenie, hogy ő micsoda: mozgalmi újságíró vagy politikai aktivista. Gulyás azzal pattintotta vissza a labdát, hogy ezzel a dilemmával Puzsér is küzd, hiszen újságíróként korábban ő Budapest főpolgármesteri pozíciójáért is indult. Gulyás megjegyezte, bajnak tartja, hogy politikusok bontanak kordont, miközben azt azért tolták oda, hogy az újságírók ne tudjanak kérdezni.
Bejátszották az adásba a Partizán egy korábbi, nőnapi videóját, melyben a műsorvezetőtől kérdezték meg, hogy mit gondol, nők-e azok, akik transznők. Gulyás újfent kifejtette, hogy határozottan nem gondolja így. Puzsér gyorsan hozzátette, hogy szerinte sem nők a transznők, elítéli, ha ők női börtönbe kerülnek és a női mosdóba/öltözőbe mennek be.
Puzsér szóba hozta azt is, hogy többen Gulyást annak tartják, mint aki folyamatosan a nép pártján áll, majd hozzátette,
A DK vezetőjének korábbi és jelenlegi szerepéről Gulyás Márton megjegyezte, még az egyik első adások egyikében részletesen foglalkoztak Gyurcsány Ferenccel és megállapították, hogy Gyurcsány Ferenc nem volt alkalmas arra, hogy a 2006-ban megszerzett választói többséget érdemben szolgálja. Puzsér azt is Gulyás szemére hányta, hogy úgy készített interjút korábban a Partizán csatornáján, hogy meg sem említette a 2006-os tüntetéseket.
Ez egy aktuálpolitikai és nem egy életútinterjú volt – reagált a műsorvezető.
Heves szócsatát váltott ki a publicista azon kijelentése, mely szerint Gulyás Márton árnyék TV-elnök és egyértelműen ő lesz a tévé elnöke, amennyiben az ellenzék nyeri meg majd az országgyűlési választásokat.
Nem kell minden pletykának felülni” – fogalmazott Gulyás, ám egy mondattal később már Puzsér kifejezett kérésének nem eleget téve jelezte, nem fog kiejteni olyat a száján, hogy a jövőben nem fogadna el egy ilyen pozíciót. Téma volt továbbá a 2006-os rendőrterror is, Gulyás elmondta, hogy ő is kint volt a tüntetéseken, megtapasztalta, hogy milyen volt ez, szavai szerint a rendőrök tevékenysége azokon az eseményeken teljességgel elfogadhatatlan volt.
Az ellenzék legújabb attrakciójáról, miszerint a Karmelita kolostornál bontják a kordont, a Partizán első embere leszögezte, nem tudok maliciózus lenni velük szemben.
Jó megoldásnak találom? Nem. Van jobb ötletem? Nincs”
– mondta, majd hozzátette, a kordonbontásnál már csak az azon elégedetlenkedők idegesítik jobban.
A teljes beszélgetést itt nézheti vissza:
Nyitókép: Partizán Facebook-oldala