Rétvári Bence szerint mindenki megtanulta a Hunor Mentőszervezet nevét, Magyarország hivatalos mentőcsapatában 44 hivatásos tűzoltó, 6 mentőtiszt, utazott ki, amit kiegészített a Magyar Honvédség 5 fős orvoscsoportja, valamint nem sokkal később csatlakozott hozzájuk a Terrorelhárítási Központ 9 egészségügyi dolgozója, 7 alpintechnikai és műszaki szakembere.
Ők arra esküdtek fel, hogy mások testi épségét megóvják, többen közülük akár az életük árán is”
– fogalmazott az államtitkár, rámutatva, hogy nem volt kockázatmentes a munkájuk.