Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
Honduras kínai befektetők érkezésére számít.
Az Egyesült Államok kormánya tiszteletben tartja Honduras döntését a latin-amerikai ország és Kína közötti diplomáciai kapcsolatok felvételéről – jelentette ki Enrique Reina hondurasi külügyminiszter helyi idő szerint hétfőn, amerikai tisztségviselőkkel folytatott egyeztetését követően. A megbeszélésen Xiaomara Castro hondurasi elnök mellett amerikai oldalról részt vett Chris Dodd, az Egyesült Államok amerikai ügyekért felelős elnöki tanácsadója is. A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a megbeszélésen Castro a döntést egy szuverén ország döntésének nevezte, amelyet így tiszteletben kell tartani.
Reina emellett elmondta, hogy a Pekinggel létesített diplomáciai kapcsolatokkal Honduras egyúttal kínai befektetők érkezésére is számít, jóllehet továbbra is fent kívánja tartani a kapcsolatokat, bár csupán kereskedelmi szinten, Tajvannal.
Castro a múlt héten jelentette be, hogy Tegucigalpa diplomáciai kapcsolatokat létesít Pekinggel. Mind ez idáig Honduras egyike volt azon 14 országnak, mely Tajvant ismerte el.
Tajpej a bejelentést követően figyelmeztette a hondurasi vezetést, „ne essen Kína csapdájába”, és ne tegye tönkre a szigetet és Hondurast összefűző jó viszonyt. Kína a saját részének tekinti az 1949 óta önálló kormányzattal rendelkező Tajvant, és Peking korábban leszögezte: ha kell, erővel gondoskodik az újraegyesítésről.
(MTI)
Fotó: Orlando SIERRA / AFP