Végre egy brüsszeli döntés, mely egy irányba mutat a magyar nemzeti érdekkel
A román-magyar gazdasági együttműködés egy újabb lendületet kap.
Román szakértők a következő hetekben is sok földrengésre számítanak Vrancea térségében, amely aktív szeizmikus zónának számít.
Alexandru Tiganescu, a román Országos Földtani Intézet szakembere egy csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta, hogy a rengések száma az elmúlt napokban csökkent valamelyest a régióban, de az erősségük kevésbé mérséklődött. Közölte, hogy ma reggel is volt egy 3,9-es erősségű földmozgás.
Ezek közül a legnagyobb, 5,7-es erősségű február 14-én történt. Akkor a legjobban a Gorj megyei Zsilvásárhelyen (Targu Jiu) és Olténia régióban ijedtek meg az emberek, hiszen kémények dőltek le, a lehulló téglák pedig autókat rongáltak meg. Craiován az áruházak polcairól palackok estek le, az emberek Olténia számos településén kirohantak az épületekből.
A román kormány a február 6-i törökországi földrengést követően jelentette be: több mint félmilliárd eurót fordít az uniós finanszírozású helyreállítási programban az épületek megerősítésére. Cseke Attila fejlesztési miniszter akkor elmondta, hogy az általa vezetett szaktárca
A román kormány szerdai ülésén határozott arról, hogy 51,5 millió lej (3,9 milliárd forint) támogatásban részesülnek a kormány tartalékalapjából a Gorj megyei önkormányzatok, amelyek földrengés veszélyeztette oktatási intézmények konszolidációjára használhatják fel a támogatást. Összesen 14 iskolát, egy óvodát és egy iskolai tornatermet tesznek biztonságossá ebből a pénzből.
(MTI)
Nyitókép: MOIRENC Camille / hemis.fr / hemis.fr / Hemis via AFP