Az interjúban kifejtette, hogy szerinte mindenki tudja, a rezsicsökkentés hazugság. A választási plakátokon mégis azt hirdették, hogy nem fogják eltörölni a rezsicsökkentést. Szerinte, mivel nem beszélhetünk rezsicsökkentésről, az igazság az lett volna, ha helyette egy alternatívát nyújtanak. Szerinte őszintén kellett volna beszélni arról, hogy energiaválság jön.
Saját állítása szerint a kooperáció egy technikai kérdés. A tartalmi kérdések megbeszélése viszont eddig nem történt meg. Szerinte a politikai munka lényege, hogy őszintén kell beszélni.
Az összefogás önmagában szerinte nem politika, hanem csak technikai kérdés. Sőt, odáig ment, hogy