Miért jó nekünk, hogy Románia és Bulgária schengeni tagok lettek?
Az uniós belügyminiszterek tanácsa csütörtökön Brüsszelben megszavazta a magyar uniós elnökségi előterjesztést, amely Románia és Bulgária felvételét javasolta a schengeni övezetbe.
Influenszerekkel állítaná meg a Kreml kommunikációját az Európai Unió, csakhogy ehhez egy olyan eszköz is nagyon kellene, amit nem szível a francia elnök.
A Mandiner is megírta, akár videobloggerek segítségével is szeretne szembeszállni az „orosz propagandával” az EU. Egy javaslat szerint az influenszerek (véleményvezérek – a szerk.) a YouTube-on, a Facebookon, a TikTokon, a Telegram-csatornákon és a Vkontaktén is terjeszthetnének független információkat Oroszországban. Erről itt olvashat bővebben.
A Politico keddi cikke azonban rámutat: ezzel a törekvéssel igencsak ellentétes, hogy
A francia elnök ugyanis a TikTokot „megtévesztően ártatlannak” nevezte, szerinte ugyanis a platform a felhasználók „valódi függőségének” okozója, és az orosz dezinformáció forrása.
Macron megjegyzései a Politico szerint ráadásul együtt jártak a franciaországi agresszív médiabeszámolókkal is. Többek között a Le Parisien napilap december 29-i címlapján a TikTokot úgy nevezte meg, mint ami „Valódi veszélyt jelent gyermekeink agyára” – emlékeztet a brüsszeli portál.
A fentiek ellenére (és talán részben azok miatt is) a TikTok vezérigazgatója, Shou Zi Chew kedden Brüsszelbe utazik, hogy találkozzon Margrethe Vestagerrel, az EU egyik vezető digitális politikáért felelős döntéshozójával az EU és Kína közötti kapcsolatok szélesebb körű átértékelése kapcsán. Kérdés, milyen eredménnyel zárul majd a találkozó.
Nyitókép: Ludovic MARIN / POOL / AFP