Súlyos károkat okozott a Biden-örökség hazánknak – remélhetőleg csak mostanáig
Aljas támadások sorozata a szankcióktól a kettős adóztatásig.
Valós körülmények között, élesben tesztelik a harctéren a fegyvereket, ráadásul amerikai életek veszélyeztetése nélkül.
Az ukrajnai háború az amerikai hadsereg számára hihetetlen fontos információkat nyújt arra vonatkozóan, hogy a saját fegyverrendszereik mennyire hasznosak.
Valóságos harci tesztelés zajlik a frontokon minden értelemben,
hiszen a szóban forgó berendezések egyikét sem használták még soha két iparilag fejlett nemzet közötti háborúban.
Az ukrajnai hadseregnek átengedett fegyverrendszerek példátlan lehetőséget kínálnak az Egyesült Államoknak és szövetségeseinek, hogy tanulmányozzák, miként teljesítenek berendezéseik egy valóságos háborúban, harci körülmények között, így
Szakértők megállapítása szerint ráadásul az ukrán katonák innovációja egyszerűen „lenyűgöző”. Több tucat harctéri újítást vezettek be az orosz-ukrán háború kitörése óta eltelt évben.
A Biden-kormányzat számára ráadásul – amellett, hogy elmondhatja magáról, hogy egy agressziót elszenvedett országot támogat – azért is előnyös, hogy fegyvereket küld Ukrajnába, mert így amerikai életek kockáztatása nélkül próbálhatja ki legújabb, éles körülmények között még nem kipróbált fegyvereit, ami előnyös a fegyverfejlesztők, a -gyártók, az amerikai haderő számára is.
Hiszen az amerikai kormány fegyverek előállítására szólította fel a hadiipari cégeket, amelyek gyorsan exportálhatók, minimális kiképzéssel bevethetők, és hatékonynak bizonyulnak a csatatéren.
Nyitóképen: Ukrán katonák amerikai nagy mozgékonyságú rakétatüzérségi rendszerrel (HIMARS) tüzelnek a Herszoni területen 2022. november 5-én. Fotó: MTI/EPA/Hannibal Hanschke