Pressman már az amerikaiaknak is irtó ciki volt: a lehetséges utódja mindent helyreállítana
„Az amerikai nép nevében bocsánatot kérek ezért a viselkedésért” – mondta Bryan E. Leib.
„Az apokalipszis leírása része a szent könyvnek. Az, hogy lejár egy világrend, törvényszerű folyamat” – nyilatkozta a Kossuth-díjas író, aki szerint senki nincs abban a helyzetben, hogy az emberiséget megváltsa.
Müller Péter Kossuth-díjas író rövid interjút adott a Borsnak. A neves író nemrég ünnepelte 86. születésnapját.
„Müller Péter könyvei több mint egymillió példányban fogytak el és számos formában feldolgozták műveit. Színháztörténeti pillanat volt, amikor az Isten bohócai című könyv ihlette balettelőadáson az ő szívhangja adta a ritmust” – fogalmaz a portál.
Müller Péter a születésnapja kapcsán azt mondta,
„Egész életedben csak mész előre, napról napra, évről évre, tolod magad előtt az élet eseményeit, nem tudod, mi lesz, reménykedsz, vágyódsz, félsz, akarsz, hiszel. De amikor mindez már valósággá válik, akkor összeáll a kép.”
Elárulta, Az Isten bohócai című művét szereti a legjobban, hiszen kvázi önvallomásként tekint rá, úgy érzi, ebben járt legközelebb önmagához.
Arra a kérdésre, hogy mi a véleménye a világban jelenleg zajló eseményekről, az író azt felelte:
Sok történelmi poklot megjártam, de ilyen, ami most van, még nem volt.
Különös léthelyzetben van az egész emberiség. Írtam egy könyvet, az volt a címe: »Világvége«. Túl korán jelent meg, lelőttem a poént. Én egyébként ezt vidáman írtam, arról szól, hogy amikor egy világrend lejár, akkor összeomlik, hogy egy új szülessen a helyén. Tud erről minden tradicionális írástudó: a kínai, a hindu, a zsidó-keresztény. Az apokalipszis leírása része a szent könyvnek.
Az, hogy lejár egy világrend, törvényszerű folyamat.”
Hozzátette: „Az, hogy fájdalmat érzek a hazám és az emberiség sorsa miatt, távoli fogalom, nem megragadható. Azt, hogy baj van, az ember a saját testében, lelkében, életében éli meg. Ezért érezhetjük üresnek és felszínesnek az észosztást és az okos tanácsokat. Egyébként
senki nincs abban a helyzetben, hogy az emberiséget megváltsa.”
– tette fel a kérdést a Bors újságírója. Mire Müller közölte, hogy erre nem tudja a választ.
„Hívjuk fel a Jóistent telefonon! Kár, hogy nem tudjuk a számát. Szerintem csak az a fontos, hogy az egyes ember szépen és szeretetben élje meg az életét, küzdje meg azt a küzdelmet, ami kivétel nélkül mindenki sorsában megjelenik. Tény: abszurd fogalom lett a pénz, amitől minden függ, és minden azon múlik. Ez természetellenes, minden szempontból” – szögezte le.
Müller Péter az interjúban kifejtette: meggyőződése, hogy az ember úgy van kitalálva, hogy mindig meglátja a napfényt az alagút végén.
„Ennyi gond, ennyi probléma mellett, hol tud megmaradni derűsnek. A világ nem a semmi felé megy, nem az abszolút megszűnés felé, hanem afelé, ami a létrehozójának a szándéka” – zárta sorait.
Nyitókép: Bors