Majd azzal folytatta, hogy
„Ukrajnának van még jó pár hete arra, hogy most érjen el eredményeket
egy meggyengült és morálisan is gyengébb helyzetben lévő orosz, illetve szeparatista haderővel szemben. (...) „A jelenlegi orosz haderő jelenleg egy elég szedett-vedett csapat Ukrajnában.” „Ha ez a 300 ezer ember megfelelően felszerelve felvonul, az vízválasztó tud lenni. De azt nem látom, hogy 300 ezer ember elég lenne ahhoz, hogy egy orosz győzelem legyen abban az értelemben, hogy elfoglalnak nagyobb városokat, de arra elég, hogy stabilizálják a frontot, és Donbaszt bevegyék” – magyarázta a biztonságpolitikai szakértő.