Így került pódiumra például két tapasztalt eurokrata, volt uniós biztos, Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter és Balázs Péter, a Bajnai-kormány külügyminisztere. Navracsics reményének adott hangot, hogy már az ősszel sikerül megegyezni az Európai Bizottsággal a visszatartott források ügyében, ám a megállapodás legnagyobb ellenfele az idő. Kijelentette, hogy szerinte a Fidesznek van visszaútja az Európai Néppártba. Vitapartnere szerint a kormány rombolta le a vele szembeni bizalmat, de azt elismerte Balázs, hogy a fő brüsszeli elvárást, a jogállamiságot nem lehet pontosan definiálni. Azt is kifejtette, hogy szankciókkal nem lehet háborút nyerni, s a békéhez Moszkva és Kijev is kell.