Ukrajna és Lengyelország viszálya folytatódik: Zelenszkij „veszélyes eszkalációt” emleget

Az ukránok egyik egységüket a banderista Ukrán Felkelő Hadsergeről nevezte el, ami kiverte a biztosítékot Lengyelországban.

Az ukrán elnök szerint eredményes beszélgetést folytattak a magyar kormányfővel.

Mint arról beszámoltunk, az ukrán elnök felhívta Orbán Viktort. Zelenszkij Twitter-oldalán számolt be a beszélgetésről.
„Eredményes volt a beszélgetésem Orbán Viktorral. Megköszöntem, hogy támogatta szuverenitásunkat, és hogy menedéket adott a háború elől menekülő ukránoknak. Megegyeztünk, hogy együttműködünk az energiaszektorban. Hálás vagyok, hogy támogatja Ukrajna uniós tagjelölti státuszát.
– áll üzenetében.
Nyitókép: Ukrán elnöki hivatal sajtóosztálya / AFP