Hogyan tudunk együtt lenni úgy, hogy több országban élünk, hogyan tudjuk önbizalmunkat és nemzeti büszkeségünket a kellő egyensúllyal, szerénységgel és mértéktartással ápolni?
Ki tudjuk-e emelni mindazt, ami más, ami bennünket meghatároz, megadja az arcélünket, és több mint a nyelv, több mint a kultúra, és több mint a közös múlt?
Én ma a válaszadáskor a hungarikumokkal próbálkoznék, és azon belül a transzilvanikumokkal. Számba venni mindazt, ami a miénk, és megmutatni másoknak is azt, amire büszkék vagyunk, amit tovább akarunk adni, és ami bennünket mások által szerethetővé tesz.