Majd azzal folytatta, „az ukránoknak jobban fáj a járműveszteség, míg az oroszokat egyértelműen az emberveszteség érinti jobban”. Azt bátran kijelenthetjük, hogy az induló hadseregeknek mintegy 30 százaléka elveszett mindkét oldalon, csak az ukránoknál a hadiállapot és a mobilizáció miatt könnyebb feltölteni az emberállományt.
„Az ukránoknak szállított nyugati nehézfegyverzetet nem lehet azonnal bevetni, mert ahhoz először ki kell képezni a szükséges kezelőszemélyzetet, be kell őket tanítani és akkor még nem beszéltünk arról, mi van, ha ezek esetleg elromlanak, tehát szervizhátteret is biztosítani kell” – hívta fel a figyelmet Demkó.
Az oroszok messze nem állnak olyan rosszul, mint amit mi a nyugati ukránbarát hírbuborékainkból leszűrünk”