Gyurcsány rutinos, öreg róka, már megtanult veszíteni

2022. április 24. 17:16

A fekete öves balos hívőkön kívül már mindenki unta az O1G-t, Jakab Péter produkcióitól pedig maximum fejfájást kaphatunk. Interjú.

2022. április 24. 17:16
null
Nagy Feró

„Tulajdonképpen nem is jósoltam, hiszen biztos voltam a kétharmados Fidesz-győzelemben. Az összeborult ellenzék semmit sem tudott mondani az O1G-n kívül. Az pedig nem választási program, és az eredmények azt mutatják, hogy a többség átlátta ezt. A másik állandó mantra azt volt, hogy szétlopják az országot, de akkor miből épül ennyi minden, miért emelkednek a jövedelmek? Vagy ez afféle »negatív lopás«, minél többet veszek el, annál több marad?

Azért a legelkötelezettebb hívek sem számíthattak ilyen földindulásszerű győzelemre.

A nemzeti oldal támogatói folyvást azt mondogatták, hogy a legfontosabb az abszolút többség megszerzése. Az egyik kampányrendezvényen is hallgattam az óvatoskodó megnyilvánulásokat, majd felálltam, hogy nem viselem el ezt a pesszimista hozzáállást. Nincs értelme a minimális többségnek, ha a kétharmad ellenére is úgy beszél az ellenzék, mintha mindenkinél okosabb lenne.

A választás előtt a számukra kedvezőtlen előrejelzések ellenére kétharmados ellenzéki sikerről szónokolt – például – Szabó Tímea. Ez inkább a harci kürt szava volt vagy tényleg ennyire elszakadtak a valóságtól?

Négy éve is a közelgő győzelmüket harsogták, és azt, hogy Orbán már ne adjon ki új rendeleteket, hogy a köztársasági elnök ne merjen egyszerű többség birtokában kormányalakítási megbízást adni a Fidesznek. Tiszta ideg voltam, aztán este, ahogy jöttek az eredmények, megnyugodtam. Az eredmény ismert: újabb kétharmad. Az ilyen, magukat túlértékelő megszólalásokat az orruk alá kellene dörgölni. Most is a békéről papolnak, a derék Tordai Bence pedig fegyvereket küldene Ukrajnába.

Lesz-e új főnök a baloldalon vagy folytatja tovább a régi, kipróbált csapat?

Gyurcsány marad a főnök, de ez csak jó a Fidesznek. A DK-vezér már mindent kipróbált, előbb a feleségét tolta előre, megalkotta Jakabot, majd talált egy új bohócot. Mindenesetre, ő már rutinos róka, megtanulta, hogyan kell veszíteni.

Két év múlva EP-választás, mire tippel?

Szerintem jól szerepel majd a Fidesz, de Brüsszel nagyon nyomul, nehezen viseli az újabb nemzeti kétharmadot, a legszívesebben leváltaná a magyar népet. Szóval újra magabiztos sikert kellene aratni.

Az újabb pofon, a soha nem látott történelmi bukta után tanul majd a hibáiból a baloldal?

Nagy Feró: Nem, és ez a mi szerencsénk, mert így Orbán Viktor 2030-ig maradhat. A gyűlölet nem pálya, az emberek már nem hiszik el az üres lózungokat. A fekete öves balos hívőkön kívül már mindenki unta az O1G-t, Jakab Péter produkcióitól pedig maximum fejfájást kaphatunk. Szóval biztosra vettem a sikert. Ha véletlenül a másik oldal nyert volna, akkor kiköltöztem volna az erdőbe és sámánnak állok.”

Nyitókép: Földházi Árpád

Összesen 91 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Ayylmao
2022. április 25. 09:02
Így hal meg a rock&roll
Jack Reynor
2022. április 25. 05:22
Ennyi, nem kell a süket duma, a latin meg angol politológiai kifejezések. A brüsszelita rágalombaloldalnak pusztulnia kell.
bagira
2022. április 25. 05:05
Gyurcsány veszítésből él , így is kimagasló nyugdíjat kap a semmit tevésért , sok marhán Gyurcsány röhög szavazói biztosítják a parlamenti komikus fényűző életét .
A felhasználónév megadása kötelező
2022. április 24. 23:22
Csóró gyerek voltam nem volt pénzem De gitárt vettem, hogy zenéljek, De nem volt kapu, ami megnyílt FIZESSÉL MÁR EGY KORSÓ SÖRT! Ha nem volnál és nem hallgatnál Nem is tudom kinek mondanám el, Azt amit most érzek FIZESSÉL MÁR EGY KORSÓ SÖRT! Nem hagyott senki vagyont rám, Sajnos nem polcra születtem De néha segít a lejmolás, TEGYÉL JÓT! NEKÜNK FIZESS EGY KÖRT!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!