Megjelent az új Kommentár folyóirat, melynek témája ezúttal az önerő, vagyis a szuverén Magyarország. Ezúttal olyan szerzők jelentkeztek írásokkal, mint Schmidt Mária, Matolcsy György, G. Fodor Gábor vagy Giró-Szász András.
Schmidt Mária „Sodródó civilizáció” címmel írt esszét, ami alapvetően a marxizmus visszanyugatosodásáról írt. A történész idézi Augusto Del Nocét, aki szerint
a marxizmus nem csak a magántulajdon felszámolása, de az ateizmus, a materializmus, a történelmi haladásba vetett utópisztikus hit is
– ezek pedig mind jelen vannak napjaink liberális progressziójában. Marx az újkor messzianisztikus prófétája, napjaink Nyugatja pedig a magávéá tette a marxizmust, ám ötvözve azt a neoliberalizmus elveivel, most már a zavartalan fogyasztás és a szexuális felszabadítás vált a fő megoldandó társadalmi gondnak.
Matolcsy György a gazdasági szuverenitás témájában írt a folyóiratba. A Magyar Nemzeti Bank elnöke szerint ha a szuverenitás egy állam önálló hatalomgyakorlását jelenti, akkor ennek gazdasági feltétele is van, hiszen valódi önrendelkezés nem állhat fenn, ha nincsen anyagi erő saját érdekeink alapján dönteni. A magyar kormány(ok) 2010 óta szuverén, unortodox módszerekkel a költségvetési függetlenséget teremtették meg, ez tette lehetővé, hogy Magyarország a járvány idején stabil fundamentumokkal rendelkezett. A 2010 utáni költségvetési és monetáris fordulatnak köszönhetően Magyarország gazdaságpolitikai szuverenitása korábban nem látott mértéket ért el.
Giró-Szász András volt miniszterelnöki főtanácsadó a magabíró ország létrehozásának lehetőségét vizsgálta írásában. Szerinte főleg egy cselekvő államra, a másoktól való függés visszaszorítására, a munka középpontba állítására, illetve a szuverenitás megteremtésére van szükség. „Természetesen az elmúlt évtizedben végrehajtott gazdaság- és társadalomépítés részletein még biztosan lehet és kell is csiszolni, de az irány helyességének nem érzékelése az az átlátóképesség és a távlatos gondolkodás teljes hiányát jelenti” – zárja írását.
G. Fodor Gábor, a 888.hu főszerkesztője formabontó stílusú szövegében 83 tőmondatban megfogalmazott gondolatot osztott meg az önerőről, Magyarország elmúlt 12 évéről.