Gyurcsány Ferenc elárulta, ringbe lépne-e a Sztárboxban (VIDEÓ)
Az ellenzék egyik vezérének a horoszkópját is megtudtuk.
„Hiszem, hogy nincs haladás visszaesés nélkül, de ha erre az országra nézek, kételkedem a haladásban. Gyakorlatilag visszafelé tartunk” – mondta a Politiconak Szetey Gábor a Gyurcsány-kormány egykori államtitkára.
A Politico keddi cikkében a Magyarországon nemrég elfogadott pedofiltörvény kapcsán idézi fel „a meleg, leszbikus és transznemű emberek felszabadításának Magyarországi történetét, kezdve a homoszexualitás 1961-es dekriminalizációjától az Orbán-kormány hatalomra kerüléséig” – írta a 24.hu.
A cikkben Szetey Gábor, az első nyíltan meleg politikus mellett megszólal Láner László, a magyarországi meleg mozgalom nyolcvanas évekbeli egyik vezéralakja, a Homérosz Egyesület alapítója.
Szetey 2007 július 5-én, a XII. budapesti LMBT-fesztiválon coming outolt nyilvánosan
A közönség soraiban több akkori vezető politikus közt Dobrev Klára, Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök felesége is helyet foglalt. Az eseményt követően kezdeményezett Gyurcsány társadalmi vitát az azonos nemű párkapcsolatok hazai elismeréséről. A fél éven belül elfogadott, a bejegyzett élettársi kapcsolatról szóló törvény társadalmi-politikai vitájában Szetey komoly szerepet vállalt.
Az új magyar jogszabályról azt mondta a Politiconak, hogy szerinte „ez egy politikai fegyver, és az a tény, hogy merik használni, azt mutatja, hogy az egyetlen, ami érdekli őket, az a hatalom megtartása – bármilyen eszközzel”
Láner László 1987-ben az első magyar LMBTQ-szervezetnek, a Homérosz Egyesületnek volt alapítója
Ő a legrégebb óta megjelenő homoszexuális folyóirat, a Mások című havilap szerkesztője. Úgy véli, hogy „ezekkel a melegellenes intézkedésekkel, különösen a legújabb törvénnyel, megpróbálják visszaszorítani a melegeket a láthatatlanságba, és olyan légkört próbálnak teremteni, ahol az emberek félnek kiállni magukért” – mondta Láner, aki szerint komoly visszalépést jelent az új törvény, mely
szándékosan tesz kísérletet a homoszexuális közösségek további marginalizálására és megbélyegzésére a nyilvánosság előtt.
Ez egy nagyon világos üzenet. Azt mondják, hogy meg kell védenünk a tizennyolc év alatti gyermekeket, de nem a homoszexuálisoktól, hanem attól a tudattól, hogy a homoszexualitás egyáltalán létezik” – fogalmazott Láner László.
A cikk a továbbiakban felidézi, hogy „Magyarország az egykori keleti blokk országai közül nem is olyan régen még az egyik legelfogadóbb és legbarátságosabb hely volt a szexuális kisebbségek tagjainak számára. 2007-ben és 2008-ban azonban erőszak és bántalmazás érte a Budapest Pride felvonulóit, azóta pedig a rendőrség a menetet hosszú évekre kordonok közé kényszerítette.”
Mint írják: „Orbán hatalomra kerülése után az ország olyan új alkotmányt fogadott el, amely kifejezetten tiltja az azonos neműek házasságát. Később a szabályokat úgy módosították, hogy az azonos nemű párok örökbefogadási lehetőségeit is ellehetetlenítsék.”
Fotó: Romy Arroyo Fernandez / NurPhoto / NurPhoto via AFP