2025. január 1-től a Mathias Corvinus Collegium lesz a Mandiner tulajdonosa
Közleményben jelentette be a Mathias Corvinus Collegium, hogy 2025. januárjától az MCC lesz a Mandiner hetilap és online hírportál kiadója.
Mit gondol a Fidesz 2022-es esélyeiről és a polgári Magyarország eszméjéről ma Stumpf István? Hogyan tud majd talpraállni a vendéglátóipar Gianni Annoni szerint? Ki lehet a vakcinaháború nyertese? Fővárosi buszmutyi, szlovák maffiaügyek, Kurz kontra zöldek és Tátrai Tibor-nagyinterjú az új Mandiner hetilapban!
Mikor mondta utoljára Gianni Annoni, hogy nincs szabad asztaluk? Hogy bírják a vendéglátóiparban a járványhelyzetet? Hogyan viszonyul az olyan új hullámosnak mondható étkezési irányzatokról, mint a vegán vagy a bió? Ezen a héten címlapos interjút olvashatnak az ismert étteremtulajdonossal, gasztronómussal, akivel a keresztény identitásról, hitről, migrációról és a gender-kérdésről is beszélgettünk.
– hangsúlyozza Gianni, aki az identitásküzdelmek kapcsán felteszi a kérdést: mit kell még elfogadnia ahhoz, hogy a liberálisok elfogadják?
A „múltfeldolgozásnak” egy célja van: az öngyűlöletben egyneműsíteni a nyugati világot – írja az Első karakterben Leimeiszter Barnabás, aki írásában a XII. kerületi turulszobor körül újra fellángoló vita kapcsán ír a rendszerszintű „emlékezetpolitikai” fenyegetettségekről.
Közélet
Miközben az Európai Unió nem győzi csillapítani a kedélyeket az elhibázott oltóanyagbeszerzés kapcsán, a tagállamok nemzeti hatáskörben igyekeznek menteni a menthetőt. Ugyan itthon az ellenzék folyamatosan gerjeszti az indulatokat, Magyarország különutas politikája sikeresnek látszik. Összefoglaltuk, hogy mit kell tudni az egyre inkább elmérgesedő vakcinaháború eddigi állomásairól.
Lesz-e mindenhol modellváltás a felsőoktatásban? Gratulált-e Kövér László a visszatéréséhez? Kiöregedett-e Orbán Viktor a kormányzásból? Mire lenne szüksége a Fidesznek a fiatalok megnyeréséhez? Interjút olvashatnak az újonnan kinevezett kormánybiztossal, aki arról is beszélt, hogyan látja a kormánypárt esélyeit a 2022-es választáson.
„Paradigmaváltást jelentett, amikor Soros György a migráció ügyében echte politikai szerepet vállalt fel” – fogalmazott a korábbi alkotmánybíró a CEU-ügyben.
Hivatali visszaélés gyanújával folytat nyomozást a Nemzeti Nyomozó Iroda a BKV Zrt. buszbérlési tenderével kapcsolatban. A nyertes cég Tüttő Kata főpolgármester-helyettes volt élettársához, a vörös báróként is emlegetett oligarchához, Leisztinger Tamáshoz köthető. Összefoglaltuk a fordulatos botrány főbb állomásait.
L. Simon László író, országgyűlési képviselő a vadászati kultúrát érő fenyegetésekre hívja fel a figyelmet véleménycikkében.
Kovács István, az Alapjogokért Központ stratégiai igazgatója az Európai Bizottság jogállamisági mechanizmust pótló új fegyveréről, az európai szemeszterről ír publicisztikájában. „A veszély nem múlt el: a politikai kritériumokat az eurokraták új köntösbe csomagolva hoznák vissza” – mutat rá.
Külföld
Feszültséget okoz az osztrák néppárti-zöld koalícióban Kurz kancellár rendpárti politikája: összefoglaltuk, hogy mi vezetett a bécsi széthúzáshoz.
Látványos eljárások zajlanak északi szomszédunknál a maffia- és korrupcióellenes harc jegyében. Bemutatjuk, hogy a fehérgalléros bűnözés hogyan szivárgott be pártokba az elmúlt évtizedekben, és mi történt a tragikus Kuciak-gyilkosság óta eltelt három évben.
„Merkel után Laschet visszateszi a C¬t a CDU–ba” – írja véleménycikkében Boris Kálnoky, a Mathias Corvinus Collegium Média Iskolájának vezetője, aki szerint
amelyek Merkel alatt szinte teljesen eltűntek.
Precedens & Makronóm
Precedens rovatunkban bemutatjuk, hogy a közösségi média miként kap egyre nagyobb szerepet a demokratikus közélet alakításában, és túlkapásai hogyan hatnak a véleményszabadságra.
Török Bernát, az NKE egyetemi docense Eötvös Józsefre, a 19. századi magyar történelem kiemelkedő alakjára emlékezik publicisztikájában. „Liberalizmusát nem csupán eszmék, hanem a magyarság szeretete fűtötte” – fogalmaz.
A koronavírus-járvány alatt indult meg az a rekordnagyságú dél-koreai zöldmezős beruházás, amely méretében még a debreceni BMW-üzemen is túltesz. Makronóm rovatunkban szakértőkkel elemezzük a helyzetet.
Meta, Élet és Utolsó figyelmeztetés
Böszörményi Nagy Gergely ezen a héten Ivan Illich kiugrott katolikus pap 1973-ban megjelent könyvét ajánlja, aki szerint függőséget és egymásrautaltságot okozó eszközök modern szolgasághoz, egyben az elitek radikális monopóliumához vezetnek.
– vallja Aczél Petra nyelvész-kommunikációkutató, akit a Feminens oldalán ismerhetnek meg.
Budapesti történetek kisrovatunkban a francia udvaros bérházakról olvashatnak.
„Megrendítő, szép életszakasz, amikor egy kisgyerek megismeri az anyanyelv ceruzával rajzolható és lapokról leolvasható minőségét” – írja jegyzetében Máthé Zsuzsa arról, hogy egy kisgyerek miként ismeri az anyanyelvét.
Nézegetem, miként épül be a neuronjaimba a finom mozgás, míg megszületik egy hang – mondja Élet rovatunkban a karanténban otthon gyakorló gitárkirály, Tátrai Tibor. Tavaly Artisjus-életműdíjat kapott, ötvenéves pálya áll mögötte, előtte pedig egy új blueszenekar terve.
a kádári kultúrszabadságról, az „országos főnagysztársághoz” vezető útról és a járvány utáni jövőről. „Ha megjön a Sputnik, én betolom. Egész életemben ilyet kaptam. Nehogy valakinek megremegjen a lába az orosz vakcinától!” – fogalmaz Tátrai.
A héten a Félig üres – amerikai vígjátéksorozatot ajánljuk; a rovat tárcáját Győrffy Ákos írta.
A lapot záró Utolsó figyelmeztetés rovatban Demkó Attila a rendezetlen Budapest utcáit mutatja be, ahol az a gondosság, amely sok falu vagy kisváros lakóiban (még) megvan, szinte teljességgel hiányzik.