Azoktól vesznek el, akik erejükön felül végzik el azokat a feladatokat, amelyeket a kormánynak kellene: védőfelszerelést osztanak a településük minden lakójának, támogatást biztosítanak a családoknak, a munkájukat vesztett embereknek és bérpótlékot fizetnek az egészségügyben dolgozóknak.
Orbán Viktor ezzel ismét bebizonyította, hogy még mindig nem heverte ki az önkormányzati választási vereséget. A kicsinyes bosszúja azonban egyaránt veszélyezteti a járvány elleni hatékony védekezést és a válságból való mielőbbi kilábalást is.
Az MSZP elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány az önkormányzatok helyett a bankokat támogatja, és minden lehetséges módon fel fogunk lépni a települések kisemmizése és a Fidesz bosszúpolitikája ellen.