„Az orvosok és ápolók az extrém, szorongató helyzetben is úgy gondolkodnak, hogy a gyógyításra esküdtek fel, a közvetlen környezetemben azt látom, hogy mindenki beleveti magát a feladatba” – emeli ki. Hozzáfűzi: reméli – ha túljutunk ezen a rémálmon –, hogy kellő elismerést kapnak azok a hősök, akik a frontvonalban küzdenek.
A munkatársak hangulatáról szólva elmondja,
a szorongás, aggodalom, tenni akarás, elhivatottság, fáradtság egyaránt jellemző.
Olyan vezető tisztségben lévő orvosok visznek önként műszakot a karanténkórházban, akik egyébként sem arról híresek, hogy ne volna elég feladatuk. Mint mondja, a ma már betegágy mellett nem aktív egyetemi tanára fogta magát, és önkéntesnek állt, és erre hív mást is, hiszen szerinte a tanárok tudására, tapasztalatára most a betegágy mellett van szükség.
Egyelőre van védőfelszerelés, de nem tudni, meddig
Azzal kapcsolatosan, hogy mennyire ellátott a két kórház védőfelszereléssel, azt mondja, egyelőre náluk minden van, de az, hogy két hét múlva mi lesz, nem tudja megmondani. Ez azonban nem magyar sajátság, világszerte problémát jelent ebben a kiélezett helyzetben.
Németh Franciska sorozatszínészi, majd kommunikációs szakértői karrierjét dobta sutba évekkel ezelőtt, mert
úgy érezte, más értékek mentén kell szerveznie életét.
Hogy megvalósítsa gyermekkori álmát, társadalmi megbecsüléssel és jó fizetéssel járó munkáját lázmérőre, sztetoszkópra és beteg gyerekekre cserélte, egészségügyi dolgozónak áll. Évekkel ezelőtt, hogy könnyítse a szülők helyzetét, létrehozta a Gyermek SOS alkalmazást, amelynek célja volt, hogy a szülők pár kattintással egyszerűen és villámgyorsan találhassák meg a lakhelyükhöz legközelebbi gyerekügyeletet.
2020 az ápolók és a szülésznők éve, őket ünnepli a világ, a WHO minden országból megszólaltat olyanokat, akik e szerint a hivatás szerint élnek. Németh Franciska kapta a lehetőséget, hogy a magyarokat képviselje.