Megkezdődött a magyar harckocsik összeszerelése Németországban

2020. március 04. 08:00

Műszaki és hídvető harckocsik, szállítójárművek is érkeznek Magyarországra, továbbá összetett kiképzési és logisztikai csomag is részét képezi a megállapodásnak.

2020. március 04. 08:00

„A napokban Münchenben megkezdődött azoknak a Leopard 2A4 típusú harckocsiknak az összeszerelése, amelyekkel a Magyar Honvédség idén megkezdi páncélos fegyvernemének fejlesztését” – közölte a nemzeti védelmi ipari és védelmi célú fejlesztésekért, valamint a haderő-modernizáció koordinálásáért felelős kormánybiztos, Maróth Gáspár titkársága szerdán az MTI-vel. Közleményük szerint a felújított járművekből tizenkettő érkezik Magyarországra, feladatuk elsősorban a kiképzés segítése lesz, a felkészülés a honvédség számára újonnan gyártandó Leopard 2A7HU harckocsik rendszeresítésére.

A Krauss-Maffei Wegmann (KMW) német harcjárműgyártó müncheni üzemében február 28-án történt meg az első, Magyarországnak szánt Leopard 2A4 harckocsi „integrációja” – írták. Ez „az a mozzanat, amikor a jármű lánctalpas alvázára rászerelik a 120 milliméteres ágyút tartalmazó forgatható tornyot”. A tizenkét Leopard 2A4 harckocsit a tervek szerint idén leszállítják a honvédség tatai harckocsizó alakulata számára. A felújított német járművek elsődlegesen a magyar katonák átképzését, a típus jellegzetességeinek hazai megismerését szolgálják majd. Erre a betanulási folyamatra azért van szükség, mert a Leopard 2-esek üzemeltetése, alkalmazása jelentősen eltér a magyar fegyveres erők által 1978 óta használt szovjet T-72-es harckocsikétól – tették hozzá.

A Leopard 2A4-esekkel kiképzett, tapasztalatokat szerző magyar harckocsizók a tervek szerint 2023-tól fogadják a Magyar Honvédség számára újonnan gyártandó, legkorszerűbb Leopard 2A7HU típusú páncélosokat. Ezekből negyvennégynek a beszerzéséről kötött szerződést a KMW-vel 2018 decemberében a Honvédelmi Minisztérium. Műszaki és hídvető harckocsik, szállítójárművek is érkeznek Magyarországra, továbbá összetett kiképzési és logisztikai csomag is részét képezi a megállapodásnak.

(MTI)

Összesen 96 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
leveles
2020. március 05. 08:27
Abraxos, sajnos a könyvtár megszünt. Azért köszönöm.
leveles
2020. március 04. 13:30
Nem értek hozzá, de érdekelne: hol lehet ismetethez jutni, ami viszonylag valós képet ad hazánk és az ellenségeink katonai lehetőségéről - erejéről. Mi az egyik oldal előnye, hátránya a másikkal összevetve. Milyen fegyver - rendszereket kellene nekünk vásárolni (gyártani), hogy előnyben legyünk velük szemben? Miből mennyit? jav.: ismerethez
Abraxos
2020. március 04. 13:04
Nyilván viszont ilyen rakétákkal az ellenség utánpótlását illetve tartalékait azaz a hátországát veszed célba nem a konkrét támadó erejét. Usa is folyamatosan ezt csinálja. Direkt konfrontációnál első körben az ellenfél tartalékait, infrastruktúráját illetve erőforrásait semmisíti meg. Nyilván ők offenzív hadviselést végeznek, de védekező harcnál a megelőző csapásmérésnek kulcs szerepe van. Úgy nehéz pl hadat viselni, ha az utakat, illetve stratégiai pontokat, jellemzően hidakat, fegyverraktárakat, légi támaszpontokat megsemmisíted még a konkrét ütközet előtt.
zolizolizoltan
2020. március 04. 11:45
Leyen a hadügyminisztersége idején megvalósította a "harckocsi kannibalizmust" Több lerongyolódott harckocsiból raktak össze egy épet. Aggályaim vannak, mert anémet hadügy korrupciójáról hangos a média. Ideadják nekünk a leharcolt hadfelszerelésüket? Az orosz metró jutott most eszembe, ki tudja miért? :(
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!