Átírják a közlekedési szabályokat, erre érdemes figyelni a jövőben
A megrendelő egy vonalon csak egyféle közlekedési módot finanszíroz, azt, amelyikkel hatékonyabban szolgálhatók ki az utazási igények.
A Magyar Turisztikai Ügynökség a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került vállalkozások megsegítésére hozta létre a keretet – közölte a Világgazdaság.
Guller Zoltán, az MTÜ vezérigazgatója, a Világgazdaságnak adott interjújában úgy fogalmazott: „döbbenetes, ami most zajlik, és személy szerint is megráz. Ami történik, az heroikus küzdelem, amit Kína vagy éppen Olaszország és most már hazánk is folytat a vírus ellen, tiszteletet érdemel. Hiszen ami most történik, az emberekről szól, és ilyenkor a számok mindig csak másodlagosak. Olaszországban drámai változásokon ment keresztül a turisztikai szektor, egyes országrészeken a szállásfoglalások 90 százalékát lemondták márciusra”.
Arra a kérdésre, hogy a már most is jelentős bevételkiesés kapcsán mire készülnek, Guller Zoltán azt a választ adta: „létrehoztunk egy egymilliárd forintos turisztikai vis maior alapot a rövid távon jelentkező károk enyhítésére. Ennek felhasználásáról később döntünk. Fontos ugyanakkor, hogy a turizmus tipikusan ellenálló ágazat, mindig a talpára esik – gondoljunk csak szeptember 11-re vagy éppen a legutóbbi SARS-járványra. Bízom benne, hogy néhány hónap alatt az európai járványügyi helyzet is javul, ahogy Kínában ez a folyamat már elkezdődött. Ahogy túljutottunk a tetőponton, intenzív kampányokba kezdünk majd. Nemzetközi tapasztalatok szerint körülbelül tíz hónap kell ahhoz, hogy az ágazat helyreálljon, mi minden segítséget meg fogunk adni ehhez”.
A teljes beszélgetést ide kattintva olvashatja el.