Politikai válság Romániában: a magyargyűlölő politikusok megóvták az Alkotmánybíróság döntését
George Simion beadványában azt állította, hogy az Alkotmánybíróság (CCR) december 6-i döntése rendkívül veszélyes precedenst teremt.
Szerzői jogokról szeretett volna egyeztetni a 17. századi francia drámaíróval a temesvári német színház művészeti titkára, írta meg a maszol.ro. A történetet Ion Ardeal Ieremia, a művelődési minisztérium államtitkára tette közzé Facbook-oldalán.
A művelődési minisztérium államtitkára miután megosztotta Facebook-oldalán az esetet, felszólította Nicolae Robu temesvári polgármestert, hogy járjanak utána a színházban uralkodó szakmaiatlanságnak, és haladéktalanul írjanak ki újabb versenyvizsgákat. A színház művészeti titkárát, Elisa Covacit is megszólaltatta a Pressalert.ro, aki megerősítette a tényt, hogy tényleg Molière e-mail címét szerette volna megtudni egy újságírótól, ugyanakkor kiegészítette, hogy a jogdíjakról nem ő egyeztetett volna. Nicolae Robu az Agerpres nevű híroldalnak úgy nyilatkozott, hogy nem hallott az esetről, elképzelhetetlennek tartja, hogy ez megtörténjen, de utánajár az esetnek, és ha igaznak bizonyul, akkor felbontják a művészeti titkár szerződését.
A temesvári német színház jelenlegi igazgatója, Ioan Boldurean mérnök végzettségét tekintve, aki dolgozott korábban tyúkfarmban és harisnyagyárban is. Ion Ardeal Ieremia államtitkár szerint az igazgató tapasztalatlanságának köszönhető, hogy olyan inkompetens alkalmazottak, mint Covaci pozícióba kerülhettek az intézményben. A korábbi igazgató, Lucian Vărşăndan 2007 és 2017 között vezette a temesvári színházat, akivel azonban egy önkormányzati per miatt szerződést bontottak.