Utrechtben tanultam városföldrajz szakon. Mindig is úgy képzeltem el, hogy én majd a BKK-nál fogok valamit csinálni, vagy várost fejlesztek. Az egyetem után a szakma iránti érdeklődésem alábbhagyott, elkezdtem más dolgokkal foglalkozni, utaztam. Hazaköltöztünk a barátnőmmel novemberben, és egyszer csak szembejött velem a Közigazgatási Ösztöndíjprogram. Úgy voltam vele, hogy nincs mit veszítenem, megpályázom. Ezt követően folyamatosan jöttek a pozitív visszajelzések, végül pedig felhívtak, hogy bekerültem a Modern Térségek Program Fejlesztéseinek Koordinációjáért Felelős Főosztályára. Ezt mindig a kártyámról olvasom fel (nevet).
Pontosan mivel foglalkoztok?
Lényegében a Magyar Falu Programmal foglalkozunk, amely most indult el igazán. Azon gondolkodtam, hogy szakmailag alig tudtam volna tökéletesebb helyre kerülni. Gondolj bele, lebegsz az éterben, majd egyszer csak bekerülsz a közigazgatásba és vidéket fejlesztesz. Komolyan foglalkoztat, hogy ezalatt a tíz hónap alatt mit tudunk kihozni ebből az egészből, mennyire „valid” út ez a számomra.