Kimondta az igazságot az abortuszról egy francia TV csatorna – hatalmas bírságot kaptak érte
Arra hivatkoztak, hogy a magzat nem tekinthető élőlénynek, így az abortusz nem minősíthető halálozási oknak.
Életét vesztette a pénteki dél-franciaországi túszdrámában megsebesült csendőr, aki önként vállalta, hogy a támadóval marad az utolsó túsz elengedéséig.
Meghalt az a 45 éves csendőr, aki pénteken önként vállalkozott, hogy felvált egy túszt a trebes-i túszdráma folyamán, Franciaországban.
Szombat reggel az illetékes miniszter a Twitteren azt írta, hogy Arnaud Beltrame a hazájáért halt meg. „Franciaország sohasem feledkezik meg hősiességéről, bátorságáról és az áldozatról”, amelyet hozott – tette hozzá.
Méltatta a csendőrt az államfő is. Emmanuel Macron hősnek nevezte őt, és úgy fogalmazott, hogy kivívta az egész francia nemzet tiszteletét és csodálatát, kivételes bátorságról és önfeláldozásról tett tanúbizonyságot. A csendőr alezredes a túszejtő semlegesítésére indított rohamban sebesült meg egy rohamrendőrrel együtt.
Halálával – a túszejtőt is beleszámolva – ötre emelkedett a halálos áldozatok száma.
A túszdrámában további 15-en sebesültek meg. A támadó, a marokkói származású carcassonne-i lakos, Redouane Lakdim – aki azt állította, hogy az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozik – péntek délelőtt először megállított egy gépkocsit, rálőtt vezetőjére és utasára.
Mindketten megsebesültek, egyikük súlyosan. Ezután a carcassonne-i kaszárnya közelében kocogó rendőrökre lőtt – egyiküket megsebesítette a vállán –, majd egy közeli kisváros, Trebes szupermarketjéhez hajtott, ahol túszokat ejtett.
Két embert megölt, majd a rendőrök közbelépésére a túszok többségét elengedte. Arnaud Beltrame, a csendőrség 45 éves alezredese önként vállalta, hogy a támadóval marad az utolsó túsz elengedéséig. Lakdim magányos elkövető volt, aki kisebb bűncselekmények miatt ismert volt a rendőrség előtt, megfigyelték, de nem tudtak a radikalizálódásáról. A legfrissebb hírek szerint a francia hatóságok közölték, hogy őrizetbe vettek két embert a bűnüggyel összefüggésben. Az egyik egy nő, aki kapcsolatban állt az elkövetővel, illetve egy 2000-es születésű fiatalkorú fiú, aki barátja volt Lakdimnak. Édouard Philippe kormányfő és Emmanuel Macron terrorcselekménynek nevezte a túszejtést.